Синод Єпископів у Ватикані ухвалив Декларацію про ситуацію в Україні, на Близькому Сході та Африці
У Ватикані 25 жовтня завершила роботу 14-а Звичайна Асамблея Синоду Єпископів, присвячена темі “Покликання і місія сім’ї у Церкві та в сучасному світі”.
У Синоді взяли участь 270 учасників, серед яких 74 кардинали, 73 архиєпископи, 102 єпископи, три апостольських вікарії, два парафіяльних священики і 13 представників монашества. 24 жовтня учасники Синоду ухвалили Декларацію щодо ситуації на Близькому Сході, в Африці та Україні.
У документі щодо ситуації на Близькому сході сказано: «Застосування зброї масового знищення, масові вбивства, обезголовлення, викладення людей, торгівля жінками, вербування дітей на військову службу, переслідування з причин віри та національності, спустошення місць культу, руйнування культурної спадщини та інші незліченні жорстокості примусили тисячі родин залишити свої домівки і шукати притулок в інших країнах, нерідко в умовах крайньої тимчасовості… Мир на Близькому Сході треба шукати не насильно нав’язаними виборами, але політичними рішеннями, які шанують культурні та релігійні особливості окремих країн та різноманітні дійсності, з яких вони складаються».
Учасники Синоду переконані, що «мир можливий і що можливо зупинити насилля, які в Сирії, Іраку, в Єрусалимі та в усій Святій Землі щодня заторкують дедалі більше родин і невинних цивільних осіб та загострюють гуманітарну кризу. Примирення – це плід братерства, справедливості, пошани та прощення».
У документі йдеться і про Україну. «Наші думки та наші молитви простягаються, з таким самим занепокоєнням, турботою та любов’ю до всіх сімей, які перебувають в аналогічних ситуаціях в інших частинах світу, зокрема в Африці та в Україні. Вони були значно мірою присутні під час роботи цієї Синодальної Асамблеї, так як і близькосхідні родини, і також для них усильно благаємо, щоб вони змогли повернутись до гідного й спокійного життя». Про це повідомляє Радіо Ватикан.