Синод єпископів УГКЦ в Україні обговорив діяльність Церкви в умовах війни

28 березня, 15:02
Католики
Синод єпископів УГКЦ в Україні обговорив діяльність Церкви в умовах війни - фото 1
25 березня 2022 року в Марійському духовному центрі Зарваниця під головуванням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Позачергова сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, владики під час цієї сесії Архиєрейського Синоду говорили про душпастирську діяльність Церкви в умовах воєнного стану. Блаженніший Святослав подав до відома синодальних отців звернення до Архиєрейського Синоду від Апостольського нунція в Україні, повідомив єпископів про свою діяльність як Глави Церкви та роботу Патріаршої курії впродовж останнього місяця, який ознаменувався воєнним лихоліттям.

Про діяльність Антикризового комітету УГКЦ та про стан справ УГКЦ в Україні у фінансово-економічній сфері доповів патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський. Священник також розповів про створену розгалужену систему забезпечення житлом вимушено переселених осіб в об’єктах церковної інфраструктури та інші численні заходи, які реалізує наша Церква в цей трагічний час.

Про активну діяльність церковного Благодійного фонду «Карітас України» доповіла п. Тетяна Ставнича, президентка цього Фонду. Вона повідомила владик про отримані від закордонних жертводавців сотні тонн гуманітарної допомоги харчами, медикаментами, одягом та іншими речами першої необхідності, які передаються потребуючим за посередництвом душпастирів УГКЦ, співробітників цього Фонду та численних волонтерів. Президентка Карітасу України подякувала всім владикам за батьківську опіку ділами милосердя в їхніх єпархіях і екзархатах, що особливо проявилося впродовж останнього місяця.

Після цих доповідей правлячі архиєреї поділилися досвідом душпастирювання в сучасних умовах, обговорили можливості його покращення та обговорили і погодили для повсякденного вжитку Рекомендації щодо здійснення богослужінь в умовах режиму воєнного стану. Владики також повідомили, що силами їхніх єпархій зібрано та передано в найбільш постраждалі міста і села в зоні бойових дій десятки, а подекуди й сотні тонн гуманітарної допомоги.

На завершення Позачергової сесії Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні митрополит Василь Семенюк привітав від імені всіх єпископів Блаженнішого Святослава з одинадцятою річницею його інтронізації на верховноархиєпископський престол, побажавши і надалі гідно вести УГКЦ, що особливо проявилося в ці часи важких випробувань.

Після завершення Синоду присутні владики взяли участь в АКТІ ПОСВЯТИ НЕПОРОЧНОМУ СЕРЦЮ МАРІЇ в соборі Зарваницької Матері Божої.