Скандал з російським паспортом Онуфрія нагадує реакцію на «звон пливьот…», - митрополит ПЦУ

Скандал з російським паспортом Онуфрія нагадує реакцію на «звон пливьот…», - митрополит ПЦУ - фото 1
Митрополит РПЦ в Україні Онуфрій своїми заявами лише довів ментальну залежність від "русского мира".

Так пояснення Онуфрія щодо його російського паспорта прокоментував митрополит Православної Церкви України Євстратій Зоря.

Про це він написав у Facebook, передає Gazeta.ua.

"У нього не лише громадянство російське, у нього ментальна залежність від "русского мира", якої він не лише не позбувся, але навпаки – цінує та плекає її, як щось особливо важливе. Для нього лавра в Росії – жаданий райок. Я давно переконаний, що для Гундяєва "русский мир" – лише технологія збереження і поширення влади, сам він в цю всю лабуду не вірить. А ось м. Онуфрій вірить. Щиро. Від душі", ‒ зазначив митрополит Євстратій Зоря.

Митрополит Євстратій також порівняв реакцію представників РПЦ в Україні на скандал із російським громадянством Онуфрія з реакцією на історію з піснею про "матінку-Русь".

Тоді представники УПЦ МП також відразу назвали це фейком, а коли довели, що спів був і регулярно, то випустили "безглузде виправдання".

"Реакція МПвУ на скандал з російським паспортом м. Онуфрія нагадує мені реакцію на «звон пливьот…»
Тоді:

1. Відразу оголосили фейком.

2. Почали писати в мережі «А ви готові вибачитися за фейк?» чи навіть «за провокацію».

3. Як тільки було доведено, що спів був, і був саме тепер, а не хто-зна коли, і що там таке співали регулярно - від МПвУ випустили недолуге виправдання, що «ну це трошки так, але насправді все треба розуміти зовсім по іншому, і ми за Україну, а всі решта - клєвєтнікі».

4. Ті, хто день перед цим гучно писали про «фейк» і «вимагали вибачень» - тихенько потерли дописи і зробили вигляд, що нічого такого і не було, а «звон» - то «прикре непорозуміння».

Тепер бачу те ж саме" - зазначив владика Євстратій.

"Онуфрій особисто поширює плутане пояснення, що він "вважає себе громадянином України", а питанням паспорта "не цікавився". Просто хотів "завершити життя в Троїце-Сергієвій лаврі", – додав Євстратій Зоря.

Представник УПЦ МП митрополит Онуфрій (Орест Березовський) має російський паспорт. Про це йдеться у журналістському розслідуванні Михайла Ткача. Журналісти знайшли російські паспорти у більш ніж 20 служителів РПЦ в Україні.

Після оприлюднення розслідування Онуфрій заявив, що не вважає себе громадянином Росії. Однак визнав, що раніше мав російський паспорт, якого нібито позбувся.