Софійський собор прикрасив сувенірну євробанкноту

09 червня, 10:02
Культура
Софійський собор прикрасив сувенірну євробанкноту - фото 1
Нуль євро – знову в Україні! Цього разу на банкноті зобразили Софійський Собор! Сувенірні гроші, за якими полюють колекціонери з усього світу, почали випускати десять років тому на французькому монетному дворі.

Після шаленого успіху, який супроводжував вихід колекційної купюри «нуль євро» із зображенням пам’ятки архітектури ХІ століття — Золотих воріт, 10 червня 2024 року Національний заповідник «Софія Київська» розпочинає реалізацію нової сувенірної банкноти із зображенням Софійського собору ХІ ст. у Києві!

Софійський собор прикрасив сувенірну євробанкноту - фото 135504

"Випуском цієї колекційної банкноти ми підтримуємо європейський проект, основна філософія якого полягає у підтримці туризму, популяризації найвідоміших культурних та історичних пам’яток, а також сприянні збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини", - йдеться у повідомленні Музейної крамнички.

Софія Київська, зведена за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, – пам’ятка знакова. Собор був символом могутності й суверенітету Русі, як головний храм держави відігравав роль її духовного, політичного та культурного центру. У 1990 р. Софійський собор ХІ ст. у Києві разом з комплексом монастирських споруд ХVIIІ ст. на його території внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що підтверджує визначну універсальну цінність культурного об’єкту, який підлягає збереженню на благо всього людства.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

Старт продажів заплановано з 10 червня 2024 року.

 

Як виглядає нова купюра з Софією у сюжеті ТСН.