Сьогодні Міжнародний день захисту дітей

Сьогодні Міжнародний день захисту дітей - фото 1
"Міжнародний день захисту дітей" святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Як РІСУ інформувала, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про право на життя ненароджених дітей.

У зверненні на захист дітей від вбивства у лоні матері ВРЦіРО наголошує, що “аборт не є вирішенням проблеми”. Релігйіні діячі переконані, що справжнім проявом турботи про матір та її дитя має стати просімейна державна політика, а також підтримка суспільних ініціатив, які “дають можливість батькам розвивати свою дитину і відчувати, що вони не покинуті державою і суспільством наодинці перед таким непростим викликом”.

Рада Церков спростувала низку аргументів, якими часто виправдовуються аборти.