Сьогодні мусульмани відзначають народження пророка Мухаммада - Маулід ан-Набі

18 жовтня, 13:13
Культура
Сьогодні мусульмани відзначають народження пророка Мухаммада - Маулід ан-Набі - фото 1
Сьогодні мусульманський світ відзначає Маулід ан-Набі - народження пророка Мухаммада.

Про це у себе на Фейсбуці нагадав муфтій Саїд Ісмагілов.

"Засновник Іслама народився в часи жорстокого арабського язичництва, посеред пустелі в священному місті Мекка, в родині, де батько помер, так і не дочекавшись народження свого сина.

Пророк Мухаммад прожив лише 63 роки, з них 23 роки він проповідував віру в єдиного Бога та височайші моральні цінності Ісламу. Його пророча діяльність була надзвичайно вдалою. За 23 роки він блискуче переміг примітивний, але надзвичайно жорстокий арабський політеїзм; встановив єдинобожжя; об'єднав ворогуючі арабські племена в єдину мусульманську державу; залишив по собі зразок всіх моральних чеснот; і запустив таку пасіонарну хвилю, що Іслам стрімко розповсюдився на трьох континентах. При цьому він був звичайною людиною, з надзвичайно великим і добрим серцем. Люди любили його за життя, і вже більше чотирнадцяти століть люблять і пишаються ним після його смерті. На знак любові, пошани, та поваги, кожен мусульманин під час молитви згадує ім'я пророка Мухаммада в своїх молитвах.

Маулід ан-Набі не є канонічним мусульманським святом, не існує спеціальних молитов, або якихось спеціальних обрядів для цього дня, проте в мусульманському світі прийнято читати проповіді присвячені його життю та духовному подвижництву, а в деяких країнах у вечорі мусульмани збираються у мечетях, слухають читання Корану і касиди (літературні твори у вигляді віршів або поем), в яких поетично описується життя Пророка Мухаммада (мир йому!)".