Сьогодні на парафіях Римо-Католицької Церкви в Україні оголошено всеукраїнську акцію допомоги мешканцям Херсонщини.

11.06.2023, 11:25
Католики
Сьогодні на парафіях Римо-Католицької Церкви в Україні оголошено всеукраїнську акцію допомоги мешканцям Херсонщини. - фото 1
У неділю при парафіях Римо-Католицької Церкви буде оголошено всеукраїнську акцію допомоги мешканцям Херсонщини. Розпочнеться тижневий збір води, продуктів і необхідних речей. Акцію можна буде підтримати й пожертвою на рахунок «Карітас-Спес Україна», вказавши призначення платежу – «Благодійна допомога на Херсон».

Джерело: Сайт РКЦ

«Карітас-Спес Україна» спільно з «Карітас-Спес Одеса» створили робочу групу для оцінювання потреб і координації в реагуванні. Одеські волонтерські організації допомагають з евакуацією.

Одеса
– вул. Мала Арнаутська 88 (продуктові набори, одяг, ковдри, грошова допомога);
– вул. Польська 17 (грошова допомога).

Миколаїв
– вул. Космонавтів 61В (продуктові набори, вода, одяг, грошова допомога).

Налагоджено логістичні маршрути доставки питної води. На сьогодні 24 тонни чистої води для пиття надійшли в Миколаїв. Також у дорозі ще 48 тонн гуманітарного вантажу, який сьогодні доставлять в Одесу та Миколаїв. Прихистки в різних куточках України готові прийняти нову хвилю переселенців. Також організація «Карітас-Спес Одеса» розпочала програму фінансової підтримки для постраждалих від затоплення.

Наші фахівці фіксують: окрім потреб з питною водою та їжею, є необхідність у засобах для відкачування й для знезараження води, засобах гігієни і кормі для тварин. Також експерти вивчають можливості запобігати бактеріологічним небезпекам, опрацьовують програми як термінової, так і довгострокової допомоги.

Акцію можна буде підтримати й пожертвою на рахунок «Карітас-Спес Україна», вказавши призначення платежу – «Благодійна допомога на Херсон».

Нагадаємо: Каховське водосховище містило приблизно 18 мільйонів кубометрів води. Після підриву греблі вночі 6 червня тонни води ринули вниз за течією. У зоні підтоплення опинилося 32 населені пункти деокупованої частини Херсонщини, де проживає понад 42 тисячі осіб. За різними оцінками, 16 тисяч людей, які перебувають у зонах ризику, потребуватимуть допомоги в евакуації або підтримки на місці.

Релігійна Місія «Карітас-Спес Україна» Римо-Католицької Церкви в Україні є однією із 49 учасників Федерації «Карітас Європа» та членом «Карітас Інтернаціоналіс», глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні Місія працює понад четверть сторіччя в усіх регіонах, маючи Національний офіс та понад 50 регіональних центрів.