Сьогодні о 19:00 християни у світі помоляться за білоруський народ

18.08.2020, 13:06
Світові
Сьогодні о 19:00 християни у світі помоляться за білоруський народ - фото 1
Комітет Європи «Справедливість і мир» рішуче засудив вияви насильства з боку владних структур у Білорусі та закликав християн світу до спільної молитви.

Джерело: УГКЦ

«Від імені Конференції Європейських комісій з питань справедливості та миру ("Справедливість і мир Європи") ми заперечуємо будь-які форми насильства і рішуче засуджуємо застосування катувань білоруською владою щодо затриманих протестуючих. Ми також закликаємо негайно звільнити всіх, хто був заарештований без жодних обґрунтувань», - йдеться у Заклику.

Автори послання закликали білоруську владу до поваги таких основоположних прав людини, як право на життя, заборона тортур, свобода зібрань, засобів масової інформації та вираження поглядів, а також дотримуватися демократичних принципів.
«Ми приєднуємось до католицьких єпископів Білорусі у їхньому зверненні щодо пошуку правди на основі мирного та всебічного діалогу між білоруським політичним керівництвом та широким суспільством, щоб уникнути подальшого насильства», – йдеться у посланні виконавчого комітету Європи.

Наприкінці єпископи закликають усіх християн об’єднатися, проказавши Господню молитву «Отче наш» за білоруський народ у вівторок, 18 серпня 2020 року, о 18:00 середньоєвропейського часу (київський час – 19:00), щоби правда, справедливість і мир могли запанувати.

Виконавчий комітет Європи «Справедливість і мир» обирається що три роки. Спільно з президентством він готує політичні рекомендації для Генеральної Асамблеї, передбачає виконання резолюцій, прийнятих Генеральною Асамблеєю (GA), та керує Європейською конференцією між щорічними сесіями Генеральної Асамблеї.

Нагадаємо, після президентських виборів у Білорусі, які відбулися 9 серпня 2020 року, тисячі протестувальників вийшли на вулиці, щоб оскаржити результати виборів як маніпульовані, що призвело до жорстоких зіткнень із силовими структурами країни. Згідно з повідомленнями, непропорційне насильство, встановлене білоруською владою, коштувало щонайменше два життя і спричинило сотні травм. Близько 6000 демонстрантів затримано, і багато з них, звільнених згодом, мають ознаки катувань. Більше того, відбулося посилення жорстокості щодо громадянських прав та свобод. Ця тривожна ситуація становить серйозну загрозу справедливості та миру не лише в Білорусі, а й у всьому регіоні.