Сьогодні у Львові освятили пам’ятник на честь Святого Папи Івана Павла ІІ

26.06.2021, 21:01
Католики
Сьогодні у Львові освятили пам’ятник на честь Святого Папи Івана Павла ІІ - фото 1
Сьогодні, 26 червня 2021 року, на вул. Стрийській, що у Сокільниках, у римо-католицькій парафії св. Папи Івана Павла ІІ освятили пам’ятник на його честь. Ця урочиста подія відбулася з нагоди 20-ліття візиту Понтифіка до Львова.

Участь в освяченні взяли участь Митрополит і Архиєпископа Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, єпископ-емерит Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький, єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, єпископ-помічник Львівської Архидієцезії РКЦ Едвард Кава. Долучилися десятки священнослужителів РКЦ, а також духовенство УГКЦ та ПЦУ. Взяла участь у події і єврейська громада.

Настоятель парафії св. Івана Павла ІІ о. Григорій Драус пригадав присутнім слова святого Папи: “З тобою є Христос. Не лякайся труднощів, але іди вперед”.

Сьогодні у Львові освятили пам’ятник на честь Святого Папи Івана Павла ІІ - фото 74650

 

“Ці слова пролунали 26 червня 2001 року, навпроти цього місця. Святий Іван Павло ІІ, втілення у пам’ятнику у брамі Львова, звернений у напрямку центру міста, буде надалі пригадувати нам важливість продовження його місії. Саме цим і займається парафія на його честь. Ми присвячуємося євангелізації, формуванню сімей, освіті дітей, катехизації дорослих та молоді, благодійності. У цьому пам’ятнику св. Папа Іван Павло ІІ благословляє місто. Дякуємо усім благодійникам, які подарували цей пам’ятник, що служитиме нам і наступним поколінням!”.

Сьогодні у Львові освятили пам’ятник на честь Святого Папи Івана Павла ІІ - фото 74649

 

Цей пам’ятник – особливе пригадування для кожного з нас тієї знакової події, яка відбулася 20 років тому. У цьому переконаний Митрополит і Архиєпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький:

“Сьогодні хочемо подякувати Господу за те, що 20 років тому, Папа Йоан Павло ІІ відвідав нашу українську землю, відвідав нашу єпархію Львівську. Дякуємо за те, що він молився з нашою Церквою, тут у Львові. Дякуємо за всі слова, які він до нас промовив. Через заступництво св. Івана Павла ІІ прагнемо випрошувати Боже благословення для нашої Батьківщини, для всіх людей нашої країни і для всіх вірних, щоб ми відкрили свої серця на Божу благодать, зростали у вірі і святості”, – наголосив Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

Взяв участь у урочистостях також директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко:

“Насправді, перш за все, я хочу всіх нас привітати. Привітати із цією знаменною подією. Тому що, це вияв Божої любові, ласки, присутності цієї фундаментальної, можна сказати статуї, святого Папи Івана Павла ІІ. Нехай, цей жест його благословення простягається на весь Львів і приносить нам мир, любов і злагоду на серці. Окремо вітаю, Владико Вас, розумію, що особисто для Вас це дуже трепетна подія, бо Ви особисто пережили життя з Святішим Отцем, Ви пам’ятаєте його, Ви багато перейняли від нього і тепер те, що, напевно, він вклав Вам у серце, Ви вкладаєте у інших”.