«Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни» — на таку тему з 7 до 10 жовтня триватимуть міжнародні панелі, семінари, виставки, візити в спільноти, дискусії та презентації у рамках XVII Екуменічного соціального тижня.
Під час Форуму буде представлено бачення взаємодії Церкви та держави, історії та свідчення стійкості спільнот, які пережили окупацію та постійні бомбардування, буде йти мова про те, як виживають релігійні спільноти на тимчасово окупованих територіях, відбудуться дискусії про стійкість спільнот в час невизначеності та пережиття різного досвіду всередині країни, про підтримку та інтеграцію ветеранів, про розвиток українських спільнот в діаспорі в час вимушеної міграції, дізнаємось, як віра допомагає вистояти та гуртувати людей, проведемо тренінг з турботою про ментальне здоров'я на тему стійкості.
Сьогодні, 7 жовтня, відбудеться міжнародна панельна дискусія, присвячена ролі спільнот у процесах відновлення країни після війни, зцілення суспільства та трансформації етичних цінностей. Учасники обговорять, як спільноти, зокрема релігійні, можуть сприяти згуртованості суспільства, надаючи підтримку в часи викликів та допомагаючи формувати нові етичні підходи до розвитку.
Модеруватимуть дискусію доктор Тарас Добко, ректор Українського католицького університету, та отець доктор Роман Фігас, директор Інституту екуменічних студій УКУ.
Серед спікерів:
Захід відбудеться у конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ, що на проспекті Святого Івана-Павла ІІ, 35а (Львів), а також у ZOOM, із синхронним перекладом.
Деталі на сайті: ies.ucu.edu.ua.
Екуменічний соціальний тиждень вже протягом сімнадцяти років є міжнародним майданчиком для діалогу та співпраці. «Внаслідок пандемії та повномасштабного вторгнення росії на територію України, останні роки стали важким випробуванням для українців. Водночас ці обставини дали можливість промовляти до світу, ділитися українськими сенсами та гуртувати навколо України міжнародних експертів, науковців, освітян, громадських діячів, бізнесменів, журналістів та представників Церков різних деномінацій.
Під час цьогорічного форуму спільно з партнерами плануємо міжнародну відкриту панель, семінари, воркшопи, дискусії та презентації на теми стійкості спільнот, справедливості та солідарності, зцілення травм війни та відновлення країни на різних рівнях та в різних сферах», - розповідають організатори – Інститут екуменічних студій УКУ, спільно із Фондом Конрада Аденауера в Україні та Євангелічною церквою Німеччини.
Партнери: Школа журналістики та комунікацій УКУ, Програма ЕПЕ УКУ, Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка”, РІСУ, Українське християнське академічне товариство, Renovabis, CNEWA, Louvre D'Orient та ні.