Свято Розговіння, яке арабською називається Ід аль-Фітр, а тюркськими мовами Ураза-Байрам (також є назва Рамадан-Байрам), — одна з найголовніших подій в ісламському році, яку починають святкувати після заходу сонця в останній день посту Рамадан.
Сам піст у місяць Рамадан є одним з п’яти основ (стовпів) ісламу, поруч із свідоцтвом віри (шахадою), обов’язковою молитвою (салят, намаз), виплатою милостині (закят) і паломництвом (хаджем) до Заповідної мечеті у Мецці
У цей день мусульмани можуть дозволити собі все, що було заборонене в світлий час доби протягом священного місяця.
Вранці у мечетях проводиться святковий намаз. На молитву віруючі збираються заздалегідь. Прийнято одягати найкраще вбрання. При зустрічі мусульмани обмінюються привітаннями «ід мубарак», що означає побажання благословенного свята.
До цього дня прийнято виплачувати особливу милостиню — «закят аль-фітр», яка йде нужденним. Виплатити закят необхідно до настання святкової молитви, але можна це зробити за кілька днів до свята чи в ніч на Ураза-Байрам.
Смисл цієї милостині полягає у створенні рівних можливостей для святкування для всіх людей, придбанні їжі, ласощів тощо.
Закят аль-фітр є обов'язковим для тих віруючих, хто може виплатити цю суму. Ця пожертва у першу чергу надається бідним людям із числа родичів. Тобто, якщо закят буде виплачений чужій людині, у той час коли його потребують рідні, він може бути не зарахований. Забороняється виплачувати цю пожертву батькам, дітям або дружині.
Свято Ураза-байрам триває три дні. Це добрий привід, щоб робити подарунки один одному, особливо намагаються догодити маленьким членам сімейства, оскільки в ісламі заведено вважати, що діти і їх радість наближає віруючого до Всевишнього.
У дні свята, прийнято відвідувати родичів, хворих. Зібрати за столом найближчих і рідних вважається дуже важливим моментом святкування.
Нагадаємо, Український Центр з фатв та досліджень посилаючись на постанову Європейської Ради з фатв та досліджень та постанову Діянету Турецької Республіки оголосив святковим днем свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам) - четвер 13 травня.
"Цього року новолуння, що символізує закінчення Священного місяця Рамадан астрономічно відбудеться у вівторок 11 травня о 18.59 за Гринвічем (21.59 за Києвом), але в цьому положенні молодик неможливо буде спостерігати ніде на землі, — повідомив на своїй фейсбук-сторінці шейх Саїд Ісмагілов. — Відповідно місяць Шауваль 1442 року, згідно з ісламськими нормами, не може початися наступного дня. Тому 12 травня в середу всі мусульмани зобов'язані продовжувати дотримуватись посту. Проте вже ввечері в середу 12 травня новолуння можно буде спостерігати після заходу сонця неозброєним оком над Південною та Північною Америками, Західною Африкою, Атлантичним та Тихим океанами, а за допомогою оптичних приладів над Південною Європою та над Аравією".