Сьогодні у римо-католиків Велика Субота

26.03.2016, 07:57
Сьогодні у римо-католиків Велика Субота - фото 1
Пасхальне чування у базиліці Святого Петра у Ватикані розпочнеться у суботу, 26 березня, о 20:30.

Велика_субота.jpegВершиною Пасхального Тридення є Літургія Пасхальної Вігілії, яка відбувається у Велику Суботу після заходу сонця. У Велику Суботу людина взиває ангелів у величному гімні Екзультет до радості з Воскресіння Господнього. Пасхальне чування у базиліці Святого Петра у Ватикані розпочнеться у суботу, 26 березня, о 20:30.

Вся Церква, оголошуючи Перехід Господа із смерті до життя, радується, співаючи багаторазово Алилуя і взиваючи кожного віруючого до радісного прославлення Бога.

В Пасхальному посланні, званому «Екзультет», яке співає священик на початку Літургії чуємо, що ніч пасхальна – це та сама ніч, в яку колись синів Ізраїля Господь вивів із Єгипту та пройти дозволив сухою ногою через Червоне море. Це та сама ніч, що стовпа вогняного світлом розсіяла темряву гріха, а тепер ця сама ніч всіх віруючих у Христа по всій землі звільняє від зіпсуття язичницьким життям і мороку гріхів, повертає благодать та збирає у святих спільноті. Власне цієї ночі Христос, подолавши пута смерті, як переможець вийшов із відхлані. (Exultet)

Християни святкують Пасху на подобу єврейської Пасхи, але у центрі її є вже не подія Виходу Ізраїльського народу з Єгипетської неволі і перехід через Червоне море, а перехід Ісуса Христа зі Смерті до Воскресіння. Він є істинним Агнцем, кров'ю котрого освячуються домівки вірних (Exultet).

У цю пасхальну ніч вся Церква чуває, перебуває на молитві та слуханні Божого Слова. Пасхальне нічне чування є найбільшим святом християнської спільноти, є серцем літургійного року.

Воскресіння Христа спонукає християн до проголошення всьому світові Доброї Новини. Однією з форм сповідання віри у Воскреслого Господа є «Воскресна процесія». Вірні виходять назовні, щоб спільно дати свідоцтво про свою віру у Воскресіння Христове.

На чолі процесії несуть хрест з червоною єпитрахиллю, яка символізує перемогу Ісуса-Царя над владою смерті, та фігура Воскреслого Господа. Серцем процесії, є Христос у Пресвятій Євхаристії. Пісні, які співаються під час процесії, виявляють віру у Воскресіння Христове — вони лунають як заклик приєднатись до пасхальної радості Церкви. Про суть Великої Суботи інформує Католицький медіа-центр.