Сьогодні у Вроцлаві розпочнеться сесія Постійного Синоду УГКЦ

23.05.2023, 09:07
Католики
Сьогодні у Вроцлаві розпочнеться сесія Постійного Синоду УГКЦ - фото 1
23–26 травня 2023 року у м. Вроцлаві (Польща) відбудеться Постійний Синод УГКЦ.

Про це повідомив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква», представивши програму його засідань та функції цього Синоду.

За його словами, вибір Вроцлава невипадковий. Перш за все, — розповів Блаженніший Святослав, — це пов’язано з тим, що саме на цій сесії готується чергова сесія Великого Синоду. Головною темою цього Великого Синоду буде душпастирська опіка емігрантів, біженців від війни.

«Сьогодні у Польщі в наших трьох єпархіях ми маємо 3.000.000 наших українських біженців. Тобто, це є найбільш сконцентрована група, присутня в одному місці, тих, які в той чи інший спосіб через обставини війни опинилися поза межами своєї Батьківщини. Отож, ми хочемо справді зрозуміти, як правильно приготувати цю тему для дискусії на Великому Синоді», — розповів Глава УГКЦ.

Також він повідомив, що відповідальним за цю тему є владика Аркадій Трохановський із Ольштинсько-Ґданської єпархії, який знає про потреби біженців і переселенців не з Інтернету, не з повідомлень, а з особистого досвіду. Адже тих людей сьогодні наша Церква в Польщі приймає.

Розповідаючи про програму зустрічей та засідань, Блаженніший Святослав сказав: «Ми хочемо теж зустрітися з духовенством, зокрема Вроцлавсько-Ґданської єпархії. Прагнемо послухати їх, зібрати найкращий досвід душпастирства емігрантів, зокрема цієї воєнної хвилі, який має наша Церква в Європі. Так ми приготуємося до Великого Синоду, а з іншого боку, уже пропонуватимемо владикам певні пропозиції для синодальних рішень. Відтак ці рішення стануть законом, і ми розпочнемо їх втілювати у життя. Це і є головні причини, які стимулювали нас провести цю сесію у Вроцлаві».

Це буде нагода для владик УГКЦ також поспілкуватися із церковною владою Римо-Католицької Церкви Польщі.

«Сподіваюсь, що цих кілька днів нашої праці будуть корисними і будуть мати гарні плоди. Вірю, що ми зможемо побути з нашими людьми, які так скучають за Україною», — сказав Блаженніший Святослав.

Під час засідань Постійного Синоду також передбачені зустрічі із Яцком Сутриком, мером міста Вроцлава, Ярославом Обрескім, Воєводою Долішньої Сілезії, владикою Юзефом Купним, Вроцлавським архиєпископом, українською молоддю.

26 травня о 18.00 у Національному інституті імені Оссолінських, більш відомому як Оссолінеум, відбудеться презентація книги Блаженнішого Святослава.

Постійний Синод — це окремий орган, який допомагає Главі Церкви здійснювати управління Церквою у міжсинодальний період. Окрім Блаженнішого Святослава, членами Постійного Синоду є: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький.