Сьогодні Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого, 09:21
Держава
Сьогодні Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні - фото 1
20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року. У цей день 2014 року на Майдані у Києві загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів назвали Героями Небесної Сотні.

Цього року пам'ятна дата проходитиме під гаслом "Залишаємось гідними своїх Героїв". У храмах України проходять панахиди за полеглими Героями.

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу.

Національний музей Революції Гідності оприлюднив програму вшанування героїв Майдану.

Організатори заходів просять відвідувачів утриматися від партійної символіки та політичних гасел. Нехай пам’ять про Небесну Сотню та вшанування їхнього подвигу єднає усіх українців. Героям слава!

Завантажити ПРОГРАМУ ЗАХОДІВ у форматі PDF можна тут.

Сьогодні Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні - фото 129924