Сьогодні в Кальварії Зебжидовській у Польщі похоронять кардинала Мар'яна Яворського

11.09.2020, 09:40
Католики
Кардинал Мар'ян Яворський - фото 1
Кардинал Мар'ян Яворський
11 вересня 2020 р. об 11.00 відбудеться Свята Меса з обрядом останнього прощання з кардиналом у Марійному Санктуарії в Кальварії Зебжидовській.

О 10.00 у базиліці Кальварії відбудеться молитовне чування за померлого. Труна з тілом кардинала, згідно з його останньою волею, спочиватиме в крипті каплиці чудотворного образу Кальварської Пресвятої Діви Марії.

Церковно-парковий комплекс «Кальварія Зебжидовська» знаходиться недалеко від Кракова і зараз є однією із найбільших святинь у Польщі. Щорічно майже мільйон паломників прибуває сюди. Цей комплекс входить в число найбільш відвідуваних центрів паломництва Європи. Також у 1999 році цю польську святиню було включено в Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У суботу, 12 вересня о 10.00 ранку у Львівському кафедральному соборі відбудеться Свята Меса у намірі померлого кардинала, яку очолить архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит.

Як РІСУ інформувала, кардинал Мар'ян Яворський 18 серпня потрапив до кардіологічного відділення в польському Кракові. Наступного дня зробили операцію. 5 вересня його не стало.

Після Другої світової війни Мар'ян Яворський став першим єпископом, який зміг повернутися до римо-католицької Львівської митрополії. Cпівпрацював із трьома понтифіками — Іваном Павлом ІІ, був одним із його найближчих соратників; Бенедиктом XVI і Франциском.

Народився у Львові. 1945-го вступив до Львівської вищої духовної семінарії. Того ж року покинув місто через радянську окупацію. Семінарію закінчив у польському місті Кальварія-Зебжидовська.

Був ректором Вищої духовної семінарії в Брюховичах на Львівщині. 1999-го року Папа Іван Павло ІІ призначив його членом комітету президії Папської ради з питань сім'ї. Кардинал брав участь у важливих церковних заходах. Зокрема, в конклаві, що обрав Папу Бенедикта XVI 2005 року.

2008-го вийшов у відставку, жив у Кракові.