• Головна
  • Новини
  • Сьогодні в Україні вшановують жертв політичних репресій та тоталітаризму...

Сьогодні в Україні вшановують жертв політичних репресій та тоталітаризму

18.05.2014, 18:37
Сьогодні в Україні вшановують жертв політичних репресій та тоталітаризму - фото 1
У зв’язку з Днем пам’яті жертв політичних репресій 18 травння у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбулося жалобне вшанування усіх загиблих.

30404.jpgУ  зв’язку з Днем пам’яті жертв політичних репресій 18 травння у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбулося жалобне вшанування усіх загиблих.

В.о. Президента, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов разом із Премєр-міністром України Арсенієм Яценюком, народними депутатами, представниками української та польської громади, рідними й близькими загиблих від репресій, духовенством.встановили лампадки та поклали квіти до Братської могили, Центрального монументу та до польського сегменту Меморіалу.

Пам'ять загиблих українських та польських громадян присутні вшанували хвилиною мовчання.

Під час виступу О.Турчинов наголосив, що в День пам’яті жертв політичних репресій згадують жертв тоталітаризму, метою якого було «змусити людей боятися та підкорятися».

Запитавши, чим Биківня відрізняється від Освенциму чи Бухенвальду, О.Турчинов зазначив, що «комуністичний режим є близнюком фашистського режиму». При цьому він зауважив, що «всі тоталітарні режими однакові, але фашизм був засуджений людством, а комуністичний режим все ще залишається непідсудним, і злочини тоталітаризму дають небезпечні паростки».

«Постійно з’являються бажаючі примірити на себе кітель диктатора, - зазначив керівник Парламенту. - Саме ці паростки тоталітаризму існують у свідомості керівництва Російської Федерації, які воюють за відновлення нової пострадянської імперії».

«Україна, яка втратила своїх громадян, вже ніколи не буде частиною такої імперії. Саме тому всі загрози, агресія та провокації, які вчиняють проти нас, приречені на поразку, тому що ми гідні пам’яті тих людей, які віддали своє життя для того, щоб на українській землі ніколи більше не панував диктатор», - заявив він.

При цьому О.Турчинов зазначив, що «пухлина тоталітаризму провокуватиме небезпечну хворобу, доки ми не засудимо комуністичний режим і ті політичні сили, які живляться кров’ю, у тому числі, і кров’ю Биківнянського лісу, які працюють проти власної країни, власного народу».

У цьому контексті Голова Верховної Ради повідомив, що сьогодні він «підписав офіційний лист до Міністерства юстиції, у якому пропонується терміново розглянути усі матеріали, надані Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України щодо незаконної антиконституційної діяльності Компартії».

О.Турчинов висловив переконання, що «суд поставить крапку в цьому питанні». Про це повідомляє прес-служба в.о. Президента України.