Сьогодні в УКУ представлять фундаментальне видання з історії Київської митрополії

12.10.2022, 10:19
Культура
Сьогодні в УКУ представлять фундаментальне видання з історії Київської митрополії - фото 1
12 жовтня о 16 год. розпочнеться презентація 14 тому видавничої серії “Київське християнство”: Собори Київської архиєпархії XV−XVIII століть: документи і матеріали (заг. ред. та іст. нарис Іг. Скочиляса; упоряд. Д. Сироїд, Іг. Скочиляса та Ір. Скочиляс. Київ – Львів: Український католицький університет, 2022. ccxxx + 418 c.)

"Книга присвячена одному з найбільш яскравих феноменів культурно-релігійного життя Руської Церкви домодерного періоду – соборам духовенства Київської митрополичої архиєпархії, — йдеться в анотації, яку написав д-р Ігор Скочиляс, співзасновник і натхненник серії "Київське християнство". — Собори відбувалися в головних адміністративних центрах (передовсім у Вільні, Києві, Мінську й Новгородку) та територіально покривали землі сучасних Білорусі, Литви й України, а частково також Латвії, Польщі, Росії. Впродовж XV–XVIII ст. єпархіяльні собори були основою організації й канонічної структури Православної та Унійної Церков і важливим публічним форумом усієї українсько-білоруської етноконфесійної спільноти в межах Великого князівства Литовського і Корони Польської. Видання містить 45 документів латинською, польською, руською та церковнослов’янською мовами, публікація яких супроводжується перекладами на сучасну українську".

Книгу презентуватимуть упорядниці тому д-р Ірина Скочиляс та д-р Дарія Сироїд.

Також відбудеться обговорення книги та дискусія “Собори і соборність в історії Київської митрополії” за участі вл. Теодора Мартинюка (УГКЦ), проф. Василя Ульяновського (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та проф. Максима Яременка (Національний університет “Києво-Могилянська академія”).

Модератор: д-р Іван Альмес (УКУ).

Зміст і фрагмент книги за посиланням: http://kyiv-christ.ucu.edu.ua/books/sobory-kyyivskoyi-arhyyeparhiyi-xv-xviii-stolit-dokumenty-i-materialy/

Захід відбудеться тільки онлайн, долучитися можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/85113137763?pwd=ZEFyYjExQUQrTFJySDlxQlhDQmU0QT09