"Сьогодні великомученик переможець Юрій воює за Україну", - Глава УГКЦ

06 травня, 14:40
Католики
"Сьогодні великомученик переможець Юрій воює за Україну", - Глава УГКЦ - фото 1
У 72-й день війни Предстоятель УГКЦ відзначив, що на Сході, Півдні та Півночі України тривають важкі бої, але особлива наша з вами біль ось уже котрий день прикута до Маріуполя. Місто, зокрема славний завод «Азовсталь», героїчно обороняється.

«І взиває до сумління цілого світу, щоб зупинити цю несправедливу війну та агресію. Справді, у Маріуполі кується перемога України», – сказав Предстоятель.

Блаженніший відзначив, що Україна святкує сьогодні пам'ять великомученика і переможця Юрія, якого ще звемо чудотворцем.

Культ святого Юрія, мученика, переможця, є дуже давній на українських землях.

«Той, хто вбиває мученика думає, що він перемагає того, кого призвів до смерті. Але все є навпаки. Мученик є той, хто перемагає свого мучителя. І ось сьогодні, оспівуючи Юрія, ми говоримо про дві риси його подвигу. Перше – він викрив нечестивість своїх мучителів. Друге – сам себе приніс у чисту жертву. І саме тих два фактори були запорукою, змістом, основою його перемоги. Тому ми звемо його переможцем», – сказав Предстоятель.

Святкуючи пам'ять цього великомученика, каже Глава Церкви, усвідомлюючи зміст його подвигу, а відтак джерело його перемоги, ми сьогодні відчуваємо, що великомученик переможець Юрій воює за Україну. Він сьогодні по нашій стороні.

«Це на українській землі він сьогодні нищить, протикає своїм списом отого прадавнього змія, який сьогодні намагається жалити Україну. І тому перемога буде, разом з Юрієм, за нами», – запевняє Глава Церкви.