Сьогодні відзначають День Матері
День матері — міжнародне та локальне свято на честь матері сім’ї, а також материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. Його відзначають у різні дні у багатьох частинах світу, найчастіше в березні чи травні.
Уперше ідея виділити окремий день для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир виникла ще у ХІХ ст., але не здобула підтримки.
У 1907 році американка Анна Джарвіс виступила з ініціативою вшанування матерів і їхньої ролі у житті кожної людини. Джарвіс написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам зі пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом.
У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати й у Європі.
Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн, у тому числі й Україна, де це свято офіційно відзначають з 2000 року.
А вперше українських матерів вшанували цього дня ще у 1928 році, за ініціативи Союзу українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редакторка тижневика «Жіноча доля». Також, 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді День Матері відзначали дуже широко.
У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.
У храмах України сьогодні відбуваються молитви за матерів та святкові концерти.
Читате також: Патріарх УГКЦ привітав українок з Днем матері.