Спецслужби мають перевірити держслужбовців, які співпрацюють з Моспатріархатом, - експерт

06 серпня, 09:38
Суспільство
Спецслужби мають перевірити держслужбовців, які співпрацюють з Моспатріархатом, - експерт - фото 1
Україна залишається небезпечною територією для політичних біженців з сусідніх Росії та Білорусі. Причина – на восьмому році війни в державі на усіх рівнях спокійно діє агентурна мережа країни агресора, і, схоже, режиму Лукашенка. Таку думку в ефірі 4-го каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Джерело: УНІАН

За його словами, ймовірне убивство голови "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова – це ще одне підтвердження беззубості українських спецслужб у протидії московській та мінській агентурі.

"Всі пов’язують це з політичною діяльністю, з його громадською діяльністю, режимом Лукашенка. Пан Саакашвіллі на одному з ефірів сказав: "В кожному державному органі знаходиться той чи інший вид іноземного агента", - вказує Вігірінський.

Він акцентував на тому, що Шишов перед смертю застерігав, що за ним ведеться спостереження. І українські правоохоронці мали б ретельніше вивчати такі сигнали, аби запобігти злочину.

Так само спецслужби мають більш радикально реагувати на сигнали, які надходять з регіонів, особливо прифронтових, де потужні позиції за сприяння місцевої влади, має Російська Православна Церква в Україні, яка також є агентом впливу та пропаганди країни-агресора. Нещодавно на одному з телеканалів вийшло розслідування, яке стосується російських агентів, які працюють через Православну Церкву Московського Патріархату. І там акцентовано на панові Філатову у місті Дніпро. І мова про те, що якщо ми в період Петра Олексійовича розглядали РПЦ як форму впливу на свідомість українців, форму пропаганди, форму агентурної роботи, то скоріше всього, державні службовці повинні також перевірятись, яким чином вони комунікують з цією структурою", - наголошує Вігірінський.

Експерт нагадав, що той таки Філатов має церковні нагороди від Патріаха Кіріла, був старостою храму Московського Патріархату в Дніпрі. І небезпека у тому, що зараз Філатов, який має тісні зв’язки з агентурною мережею Путіна в Україні, залучений до формування державної політики на регіональному рівні – через Конгрес місцевих та регіональних влад, зазначив Вігірінський.

Нещодавно журналісти проекту Україна Selfie в ефірі 24-го каналу розповіли, що Філатов, який 2015-го прийшов до влади у Дніпрі на патріотичній риториці, за кілька років до обрання отримав грамоту з рук Патріарха Кіріла. У документальному фільмі глядачам показали унікальні архівні кадри, як Патріарх Кіріл нагороджує Філатова і його тоді ще близького товариша Олександра Вілкула відзнаками – "за самовіддану працю на благо Російської Православної Церкви".

Журналісти зауважили, що нині Російська Православна Церква у Дніпрі має потужні позиції, як і 10 років тому. Проросійські організації ніхто не розпустив і не переслідує. Зачаїлись, але завжди готові й козачки з "Катеринославської козацької округи". Які, за інформацією ЗМІ, тепер мають потужного партнера – охоронну компанію "Леон". Власник якої – Михайло Кошляк, депутат обласної ради від ОПЗЖ та давній бізнес-партнер самого Філатова й Геннадія Корбана.