Спільнота "10 тез для ПЦУ" запрошує українців привітати Патріарха Варфоломія та засуджує дії РПЦ та УПЦ МП з дискредитації цього візиту

19.08.2021, 10:39
Держава
Спільнота "10 тез для ПЦУ" запрошує українців привітати Патріарха Варфоломія та засуджує дії РПЦ та УПЦ МП з дискредитації цього візиту - фото 1
Ініціативна група мирян та духовенства "Десять тез для ПЦУ" запрошує привітати Вселенського Патріарха Варфоломія, який цими днями приїде в Україну. Разом з тим вони засуджують РПЦ та УПЦ МП за "хвилю ненависті", яку ті піднімають щодо приїзду Вселенскього Патріарха.

"Сьогодні запрошуємо Вас виступити тією силою мудрості та любові, яка зупинить всяке насильство та брехню. Замість ненависті, будемо же молитися за тих вірних РПЦ, що шлють прокльони на Першого серед Рівних, з рук якого Українська Церква отримала автокефалію два з половиною років тому, і за єдність українського православ'я", - йдеться у заклику Спільноти до українців.

Спільнота "10 тез для ПЦУ" радіє візиту Патріарха Варфоломія в Україну та запрошує усіх, хто розділяє їх позицію, залишити свій підпис УКРАЇНА ЧЕКАЄ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ! у цій формі.

Спільнота '10 тез для ПЦУ' запрошує українців привітати Патріарха Варфоломія та засуджує дії РПЦ та УПЦ МП з дискредитації цього візиту - фото 77501

Щодо "антиварфоломієвських" дій представників РПЦ та УПЦ МП, які підняли "велику хвилю ненависті, брехні, облуди, що летить у бік і Вселенської Церкви, і Вселенського Патріарха, і України", Cпільнота "10 тез для ПЦУ" наголошує:

"Ненависть, що породжується окремими речниками, єпископами, священиками і мирянами Російської Православної Церкви та її частиною в Україні - УПЦ МП - є сумним і болючим фактом для нас всіх. Ми чуємо крики "ми тебе не чекали", так, ніби це до них хтось їде і хоче в них щось забрати".

"Сумно, що мільйони вірних РПЦ – щирих і добрих людей, що віддані Православній вірі, Церкві та Євангелію – стали заручниками цієї нецерковної та нехристиянської хвилі. Ми не можемо засуджувати паству за те, що вона вірить словам пастиря, але на пастирі вся провина, якщо його паства мислить і діє не як християни, а як адепти якоїсь організації", - резюмує Спільнота і акцентує:

"Візит Патріарха Варфоломія – це запрошення до радості... Закликаємо всіх до мудрості в любові, яка зупинить всяке насильство та брехню".