Співробітниця Ізюмського краєзнавчого музею врятувала від окупантів давнє напрестольне Євангеліє

27 вересня, 17:00
Культура
Співробітниця Ізюмського краєзнавчого музею врятувала від окупантів давнє напрестольне Євангеліє - фото 1
Справжнє диво сталося у вщент зруйнованому рашистами Ізюмі. Там днями знайшли уцілілий Новий Завіт, що був надрукований у далекому 1707 році.

Про це повідомляє Gromada Group.

Книга виготовлена у срібному з позолотою окладі і має статус напрестольного Євангелія. Для таких видань характерне розкішне убрання, урочистість та унікальний друкарський стиль, який був започаткований ще у давні часи.

Ця знахідка є рідкісним експонатом Ізюмського краєзнавчого музею. Зберегти її вдалося лише завдяки мужності співробітниці згаданого мистецького закладу Діни Листопад. Вона буквально під нескінченними обстрілами, на свій страх і ризик, зайшла до приміщення й заховала духовну реліквію так, щоб її ніхто не знайшов.

«І Євангеліє живе! – прокоментував ситуацію заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін. – А ми думали, що його вкрали! Разом з тим будівля музею у поганому стані, є потрапляння у дах. Зараз працюємо над тим, щоб законсервувати його. Вся колекція уціліла, нічого не поцупили, хоча місто пограбоване дуже сильно".

За словами пана Мацокіна, нині експонати перебувають у сховищі музею, який взяли під цілодобову охорону військові. До рашистської окупації тут експонувалися предмети середньовіччя, козацької доби, нумізматична колекція, етюди Сергія Васильківського та інших художників тощо.

Після звільнення сюди приїздив міністр культури Олександр Ткаченко і озвучив сумну статистику. За його даними, внаслідок воєнних дій в Ізюмі були пошкоджені фактично всі заклади культури.