• Головна
  • Новини
  • США не платитимуть Туреччині за звільнення пастора, - Трамп...

США не платитимуть Туреччині за звільнення пастора, - Трамп

17.08.2018, 10:10
США не платитимуть Туреччині за звільнення пастора, - Трамп - фото 1
Президент США Дональд Трамп заявив, що Туреччина багато років "використовувала США" і тепер Вашингтон скоротить витрати на неї і не платитиме за звільнення американського пастора.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Туреччина багато років "використовувала США" і тепер Вашингтон скоротить витрати на неї і не платитиме за звільнення американського пастора.

Про це він написав у своєму Twitter, повідомляє Украінформ.

"Туреччина багато років використовувала США. Тепер вони утримують нашого чудового християнського пастора, який представляє нашу країну як великий заручник-патріот. Ми нічого не заплатимо за звільнення невинної людини, але ми скоротимо витрати на Туреччину", - написав Трамп.

Раніше у Білому домі повідомили, що Туреччина має відпустити американського пастора Брансона, якого Анкара звинувачує в тероризмі, інакше США посилять економічний тиск на країну.

Як повідомлялося, Ендрю Брансона заарештували у Туреччині в грудні 2016 року за підозрою у зв'язках з курдськими повстанцями і мусульманським кліриком Фетхуллахом Гуленом, якого Анкара звинувачує в невдалому військовому перевороті того ж року.

На початку серпня 2018 року департамент контролю за іноземними доходами Мінфіну США вніс до списку санкцій міністра юстиції Туреччини Абдулхаміта Гала та міністра внутрішніх справ Сулеймана Соула, які відігравали провідні ролі в організаціях, відповідальних за арешт та затримання пастора. У відповідь на санкції Вашингтона Анкара заморозила активи американських міністрів юстиції та внутрішніх справ США у Туреччині та оголосила бойкот купівлі електронних товарів зі Сполучених Штатів Америки.