Стало відомо, коли оберуть нового очільника Хмельницької єпархії ПЦУ

29 березня, 09:47
Православні
Керуючого єпархією за статутом Православної Церкви України обирають на Священному Синоді, але не раніше, ніж через 40 днів після смерті правлячого архиєрея. Тож нового єпископа, який очолить Хмельницьку єпархію ПЦУ, оберуть не раніше травня.

Про це в ефірі Суспільного сказав речник Хмельницької єпархії Православної Церкви України, архимандрит Даниїл Тарнавський.

За його словами, у статуті Православної Церкви України, який був проголошений на Об’єднавчому Соборі у 2018 році, є такі приписи - коли помирає правлячий архиєрей, то призначається тимчасово виконуючий обов’язки, так званий місцеблюститель – той, хто охороняє кафедру. Ним наразі призначений владика Нестор (Писик), архиєпископ Тернопільський і Кременецький.

«Сорок днів після смерті Владики Антонія Хмельницька кафедра називається «вдовуючою», тобто такою, яка не має єпископа. Той єпископ, який тимчасово призначений, він виконує обов’язки архиєрея ці всі 40 днів, до обрання нового єпископа. Не раніше 40 днів, але й не пізніше 90 днів після смерті єпископа, має бути проведений Священний Синод, який обере нового єпископа на «вдовуючу» кафедру. Новим єпископом, який зможе очолити Хмельницьку кафедру, може стати будь-хто з єпископів Православної Церкви України, або той, хто буде піднесений до гідності єпископа - це може бути або єромонах, або ігумен, або архимандрит. Постанову про призначення єпископа приймає річний Синод Православної Церкви України», - пояснює речник Хмельницької єпархії Православної Церкви України.

Архимандрит Даниїл додає, що сорок днів після смерті владики Антонія припадає на 1 травня. Проте, каже він, враховуючи те, що це буде Велика Субота, то, згідно статутних приписів, жодних поминань у цей день не має. Поминання Владики Антонія буде перенесено на третій день після Пасхи, тож відбуватиметься, зокрема, 4 травня.

«І вже після 4 травня цього року, будемо сподіватися, буде проведений синод Православної Церкви України, на якому буде обраний керуючий єпархією. Якщо це буде єпископ уже діючий, він буде сюди представлений через певний період часу. Якщо це буде людина, яка буде піднесена до єпископської гідності, буде призначено місце і час для його єпископських свячень», - каже архимандрит Даниїл Тарнавський.

Нагадаємо, 26 березня на території кафедрального собору Андрія Первозванного у Хмельницькому в спеціальній крипті поховали митрополита Хмельницького та Кам’янець-Подільського Антонія (Махоту). Заупокійну панахиду відправив Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський Епіфаній.

Керуючий Хмельницькою єпархією Православної церкви України Антоній (Махота) помер 23 березня на 55-му році життя. За словами архимандрита Хмельницької єпархії ПЦУ Даниїла Тарнавського, митрополит лікувався від пневмонії, спричиненої коронавірусною інфекцією.