Старовинна церква на Калущині опинилася під загрозою руйнування

27.04.2023, 08:53
Культура
Старовинна церква на Калущині опинилася під загрозою руйнування - фото 1
Староста села Сівка-Калуська Василь Тимчишин звернувся до голови Калуської громади з ініціативою спробувати разом врятувати стару дерев’яну церкву Архистратига Михаїла УГКЦ, яка вже не експлуатується з 2004, але може стати цікавим обʼєктом культурної спадщини.

До храму зі спеціальною експедицією навідалися фахівці з управління культури та співробітники Музейно-виставкового центру. Їх вразила церква – дивовижний іконостас, дзвіниця, старовинний дзвін, ікони, розпис. Все охайно збережене та віє давниною, інформує "Місто".

Ця церква була освячена у 1839 році та є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Церква, на жаль, руйнується і потребує грунтовної реставрації.

Старовинна церква на Калущині опинилася під загрозою руйнування - фото 113314

Бюджет громади самостійно не зможе забезпечити виконання всіх робіт. Тому спробують залучити кошти із обласної цільової програми «Духовне життя» на відновлення церкви. Паралельно шукатимуть грантові кошти.

"У нашій громаді ще є старовинні церкви – в Голині, в Середньому Бабині. В планах управління культури, національностей та релігій також їх обстежити і розробити алгоритм дій для збереження цих памʼяток сакральної архітектури, – повідомляє голова Калуської міської громади Андрій Найда.