Суд продовжив митрополиту Черкаському УПЦ МП нічний домашній арешт на 60 діб

29 листопада, 15:09
Суспільство
Суд продовжив митрополиту Черкаському УПЦ МП нічний домашній арешт на 60 діб - фото 1
У Черкасах 29 листопада у Соснівському районному суді відбулося засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія Снігірьова. Підсудному продовжили запобіжний захід.

Про це повідомляє Суспільне.

Підсудний, разом з однією із захисниць, доєднався до засідання онлайн.

Від сторони обвинувачення надійшло клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту.

Прокурорка Катерина Костенко пояснила:

"2 грудня закінчується строк запобіжного заходу. Оскільки ризики, вказані раніше, продовжують існувати, просимо продовжити термін дії запобіжного заходу, а саме нічного домашнього арешту із 22:00 до 6:00".

Зокрема, серед іншого, за її словами, є підозри, що підсудний митрополит УПЦ МП Снігірьов допомагає переховуватись основному свідку у справі.

На питання судді чи наполягає сторона обвинувачення на носінні електронного браслета, оскільки носіння його протягом тривалого часу може негативно вплинути на здоров'я, прокурорка відповіла, що наполягають, оскільки підсудний не надав докази того, що це йому шкодить.
Своєю чергою сторона захисту заперечила твердження про можливий вплив підозрюваного на свідків:

"Зміст клопотання і обґрунтування у сторони обвинувачення постійно залишаються тими самими. Однак справа не стоїть на місці. Стадія допиту свідків уже пройшла. Тому будь-яке твердження про те, що митрополит може впливати на свідків, є необґрунтованими", — прокоментував захисник.

Також він попросив сторону обвинувачення надати докази того, що Феодосій має українофобські погляди. Щодо браслета — він вважає, що виконанням усіх процесуальних обов'язків митрополит довів, що електронний браслет йому не потрібен. Тож вважає, що буде достатньо застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання без електронного браслета.
Захисниця Гріденко по відеозвʼязку попросила відводу прокурорки:

"Вона, маючи свою громадянську позицію, викладає у клопотанні факти, які не мають підтвердження", — пояснила Гріденко.

Підсудний митрополит Феодосій Снігірьов, теж висловився, аби першочергово розглянули клопотання про відвід прокурора. Підсудний вважає, що про владу кожен громадянин може говорити як хоче:

"Що стосується негативного ставлення до української влади, це не є порушенням закону. І кожен громадянин може ставитися до неї як захоче. Що стосується українофобського ставлення до українського народу, я вважаю, що це образливе твердження прокурора щодо мене".

Натомість прокурорка Катерина Костенко наполягла на тому, щоб не порушували порядок засідання і розглядали саме зміну запобіжного заходу. На її думку, таке клопотання мало податися до початку судового розгляду.

Також вона додала, що особисто не спілкувалася ні з обвинуваченим, ні з його захисниками, тож вони не можуть стверджувати будь-що стосовно особисто її громадянської позиції. Тож вважає відвід необґрунтованим і думає, що це робиться задля затягування справи. Потім Катерина Костенко пояснила: твердження щодо українофобських поглядів підсудного вказане на основі показів свідків.

Після нарадчої, суд вирішив заяву захисника Юдіна про відвід прокурора залишити без задоволення.

Також підсудному суд продовжив нічний домашній арешт на 60 діб — до 27 січня та дозволив зняти електронний браслет.

"Ця ухвала оскарженню не підлягає. Але якщо будуть інші обставини чи нові ризики й, можливо, буде нове клопотання щодо повернення браслета", — пояснила Катерина Костенко.

Наступне засідання у справі призначили на 5 грудня 2024 року.

Митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снігірьова, судять понад рік. Перші три підозри митрополит отримав 20 лютого 2023 року — за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії РФ. З 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у "підривній діяльності" проти України. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань. 2 вересня 2024 року він отримав ще один нічний домашній арешт.