Суд в Ужгороді зобов'язав священика УПЦ МП Димитрія Сидора здати закордонний паспорт

20 квітня, 18:05
Суспільство
Суд в Ужгороді зобов'язав священика УПЦ МП Димитрія Сидора здати закордонний паспорт - фото 1
В Ужгородському міськрайонному суді 20-го квітня обрали запобіжний захід священику УПЦ МП Дмитру Сидору.

Про це повідомляє Закарпаття онлаійн.

Священнослужителя УПЦ МП зобов'язали здати закордонний паспорт, також він має з'являтися на допит до слідчого або прокурора за першою вимогою, повідомив протоієрей УПЦ МП Віктор Палош, який був присутній на засіданні суду.

Судове засідання над протоєреєм УПЦ МП Дмитром Сидором розглядали за 161 статтею кримінального кодексу "Розпалювання релігійної ворожнечі".

"Особисте зобов'язання не покидати Україну, він має здати закордонний паспорт, а також має з'являтися зразу на допит до слідчого або прокурора за першою вимогою. Ми погодились з отцем Димитрієм, що це рішення суду є справедливим. Але ми не згідні з тими претензіями, які пред'являє прокурор", — розповів протоєрей УПЦ МП Віктор Палош.

Нагадаємо, Служба безпеки зібрала доказову базу щодо настоятеля Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді о. Дмитра Сидора, який причетний до розпалювання релігійної ненависті.
У грудні минулого року він неодноразово публічно ображав релігійні почуття українців, які виявили бажання святкувати Різдво 25 грудня.

Також під час своїх проповідей у соцмережах він ображав вірян Православної Церкви України.

Співробітники СБУ задокументували понад 7 епізодів, коли священник принижував релігійні почуття громадян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них.

Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила злочинні дії настоятеля храму.

На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, та за іншими ознаками).