Суд вдруге відправив митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія під цілодобовий арешт

27 червня, 15:22
Суспільство
Суд вдруге відправив митрополита Черкаського УПЦ МП Феодосія під цілодобовий арешт - фото 1
У Черкасах у Соснівському та у Придніпровському районних судах 27 червня відбулося два засідання у справі щодо керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія, якого судять понад рік.

Про це повідомляє Суспільне.

У Придніпровському районному суді підозрюваному обрали запобіжний захід стосовно пʼятої підозри, яку він отримав 19 червня — це цілодобовий домашній арешт до 17 серпня.
У Соснівському районному суді прокурор клопотав про посилення запобіжного заходу — просив застосувати стосовно підсудного тримання під вартою на 60 діб з правом внесення застави. Суд клопотання відхилив.

Нагадаємо, суд над митрополитом Феодосієм Снігірьовим, триває понад рік: у 2023 році йому повідомили три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії Російської Федерації. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у "підривній діяльності" проти України. 29 травня митрополиту продовжили нічний домашній арешт ще на два місяці. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Під Будинок правосуддя, перед засіданнями, учасники акції принесли з собою плакати з вимогами припинити діяльність Церкви Московського Патріархату в Черкасах, а її керівника — підсудного митрополита Феодосія, посадити під цілодобовий домашній арешт.

Таким чином містяни висловлюють свою позицію щодо тривалого суду, розповів учасник акції Денис Гайда.

Роман з Черкас приходить на акції під Будинок правосуддя постійно:

"Я був на усіх акціях, оскільки вважаю, що Московський Патріархат — це агенти КДБ, ФСБ. Їх потрібно вирізати, як скальпель хірурга вирізає пухлину. Потрібно, я вважаю, всіх промосковських священиків потрібно обміняти на наших військовополонених".
Спочатку відбулося засідання у Придніпровському районному суді, де підозрюваному обрали запобіжний захід стосовно пʼятої підозри — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань. На засідання журналістів Суспільного впустили не одразу.

Після нарадчої кімнати суд ухвалив залишити підсудного під цілодобовим домашнім арештом до 17 серпня.

У Соснівському районному суді прокурор Вадим Коломієць клопотав про посилення запобіжного заходу:

"Було встановлено, що згідно з новою підозрою, злочин кваліфікується як тяжчий. Відповідно до підозри, підозрюваний знову розпалював міжрелігійну ворожнечу. Також ми зазначаємо, що підозрюваний порушує вказівки суду. Оскільки існують ризики, то необхідно застосувати тримання під вартою", — пояснив прокурор.

Також прокурор додав, що вони просять встановити розмір застави два мільйони дві тисячі гривень та взяти підозрюваного під варту на 60 діб.

Правозахисник з боку обвинувачення Тараненко додав, що підозрюваний може впливати на свідків, тому це, з його слів, вважається ризиком. Також, з його слів, існує імовірність повторення правопорушень.

Захисник підсудного — адвокат Юдін, просив відмовити у клопотання прокурора та заявив, що вважає, що прокуратура маніпулює судом і ставить під сумнів компетентність рішень, які ухвалив суд:

"Прокурор вже не вперше подає таке клопотання. Якщо переглянути копію підозри, то є питання в тому, звідки вона в прокурора взялась. Прокурор просить визначити розмір застави. По цій статті не може бути більшим, ніж 20 прожиткових мінімумів — 53 600 гривень. Вже не перший рік розглядається ця справа. Феодосій не допустив жодного порушення, і виконує всі вимоги суду. Захист просить відмовити у задоволенні клопотання і залишити цілодобовий домашній арешт".
Підсудний Денис Снігірьов під час засідання попросив не задовольняти клопотання і розповів, що в нього дійсно є статус правозахисника ООН.

"9 числа буде мій виступ у Женеві щодо звинувачень Української Православної Церкви. Представник моніторингової комісії ООН був тут, на суді, і бачив криваве побиття наших вірян у храмі Різдва. Щодо клопотання — я жертва, яку б'ють, грабують і ґвалтують, і ще намагаються посадити у в'язницю. Мені пропонували декілька разів виїхати з країни. І через те, що я відмовився, оце підіймаються ці кримінальні справи і підозри", — заявив обвинувачений.

Опісля нарадчої кімнати, суд клопотання про тримання під вартою відхилив.

Із Будинку правосуддя до автомобіля підсудного проводжали учасники акції. Вони вигукували "Геть московського попа" та демонстрували плакати.