СБУ зібрала нові докази на агентурну мережу ФСБ, яка під прикриттям УПЦ МП готувала медійні провокації

25 червня, 13:48
Суспільство
СБУ зібрала нові докази на агентурну мережу ФСБ, яка під прикриттям УПЦ МП готувала медійні провокації - фото 1
Служба безпеки задокументувала нові факти протиправної діяльності агентурної мережі, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення ФСБ РФ.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Члени цієї злочинної організації масово створювали та «розганяли» прокремлівські наративи та медійні провокації. Це мало дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

У березні цього року в результаті комплексних заходів СБУ викрила учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів було затримано. Вони наразі перебувають в СІЗО.

Слідством отримано додаткові докази протиправної діяльності функціонерів вказаної агентурної мережі.

Так, встановлено, що головною метою фігурантів було розхитати суспільство на релігійному підґрунті. Викриті агенти прагнули поширити провокативні матеріали серед якомога більшого кола осіб.

Викривлена інформація стосувалася участі державних установ в процесі переходу релігійних громад від УПЦ до ПЦУ.

Зокрема, на підставі розробленого керівниками злочинної організації сценарію, члени агентурної мережі відзняли псевдодокументальний фільм під назвою «Пустые церкви Украины»: что происходит с захваченными храмами УПЦ» та опублікували на підконтрольних Youtube-платформах.

Встановлено, що розробка фільму проводилася відповідно до отриманих з РФ методичними рекомендаціями. Ці «вказівки» визначали порядок дій функціонерів, містили прописані шаблони висловлювань публічних осіб, інформаційні ресурси, які повинні використовуватися під час проведення підривної діяльності.

Також «методички» визначали конкретних державних осіб та інформаційні ресурси, проти яких мали бути направлені фейки.

Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах єпархій УПЦ МП.

Одразу після оприлюднення замовних матеріалів їх миттєво «підхоплювали» центральні телеканали та інтернет-видання РФ для поширення ІПСО.

На підставі зібраних доказів чотирьом затриманим та ще шести учасникам злочинної організації повідомлено нові підозри за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 4 ст. 28 (вчинення правопорушення в складі злочинної організації);
- ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою);
- ч.ч. 1, 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).

Зловмисникам загрожує довічне позбавлення волі.

Комплексні заходи проводили співробітники ГУ СБУ в м. Києві та Київській області під процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури.