Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Немирівської окружної прокуратури до релігійної громади про зобов’язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – Церкву Різдва Богородиці в м. Іллінцях.
Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.
Йдеться про культову споруду, збудовану у 1773 році, – одну з небагатьох дерев’яних церков, що збереглися до наших днів.
У 1991 році рішенням Вінницької обласної Ради церква визнана об’єктом культурної спадщини місцевого значення (пам’ятка архітектури), а у 2017 році наказом Міністерства культури України її занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Набуваючи право колективної власності на вказане нерухоме майно, релігійна громада, в порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини», не уклала з відповідним органом охоронний договір, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.
З огляду на це, прокуратура у судовому порядку ініціювала забезпечення виконання норми закону.
Після набуття рішенням законної сили контролюватиметься його реальне виконання.
Довідка:
Церква Різдва Богородиці в м. Іллінцях – це дерев’яний храм побудований у 1773 р. у стилі козацького, народного бароко. Також пізніше була змурована дзвіниця поруч із храмом. Із початку свого заснування належала греко-католикам. Після анексії Правобережної України Росією у 1793 р., церква стала православною. Вважається одним з найстаріших дерев’яних храмів Іллінеччини. Церквою опікується релігійна громада УПЦ МП, яку очолює протоєрей Олександр Цмокало. Церква входить до складу утвореної у 1994 р. Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ МП.