Священик ПЦУ будує храм на честь загиблих українських воїнів

07 серпня, 10:10
Суспільство
Священик ПЦУ будує храм на честь загиблих українських воїнів - фото 1
У селі Лішня, що на Тернопільщині, священик ПЦУ Андрій Любунь будує Всеукраїнський храм-пантеон на честь загиблих воїнів у російсько-українській війні. Храм розташовуватиметься біля зведеної 2014 року каплиці. На стінах у каплиці, а у майбутньому, у новозведеному храмі, замість образів святих – розміщені гранітні плити з іменами загиблих у російсько-українській війні.

Про це повідомляє оперативне командування «Захід».

Мета – не забути жодного ім’я Героя, котрий поліг за Україну.

 

Додамо, 7 серпня 2018р. у селі Лішня Кременецького району поблизу цілющого джерела на честь святої праведної Анни відбулося освячення каплиці-пантеону Героїв АТО. Освятив тоді каплицю-пантеон Героїв АТО почесний патріарх Філарет.

Прізвища Героїв російсько-української війни, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої держави, закарбовані в граніті на віки для майбутніх поколінь українців.

Тоді місце під каплицю-пантеон обрали не випадково. Перша історична згадка про це місце датується 1625 роком. Біля джерела стояла дерев’яна капличка у якій знаходилася фігура святої Анни.

Комуністичною владою капличку було розібрано та спалено. У 1991 році святиню було відновлено та освячено 7 серпня, у день Успіння Святої Праведної Анни. У 2010 році тут було освячено хрест та камінь під будівництво духовного комплексу. До будівництва каплиці-пантеону тоді долучилися патріоти, волонтери, меценати, духовенство ПЦУ.