Священик УПЦ МП допомагав ухилянтам втекти за кордон

Священик УПЦ МП допомагав ухилянтам втекти за кордон - фото 1
На Одещині правоохоронці затримали настоятеля Спасо-Преображенського храму УПЦ МП села Маяки, який на власному транспорті перевозив чоловіка призовного віку, щоб допомогти йому незаконно перетнути державний кордон і таким чином уникнути призову на військову службу.

Як повідомили «Думській» джерела у правоохоронних органах, священнослужитель мав при собі посвідчення учасника тероборони та знав пароль-відгук, що дало йому можливість безперешкодно проїхати через блокпости.

За словами джерел, слідство встановило, що священнослужитель неодноразово сприяв незаконному перетину кордону особами призовного віку.

Також відомо, що священик є членом Всеукраїнської громадської організації «Православне козацтво» та раніше неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців за підозрою у співпраці з бандформуваннями.

«Так, 2015 року у нього під час обшуку знайшли бойові гранати та оптичний приціл, проте тоді він відкупився від покарання. Цікаво, що у березні 2022 року в Одесі затримали трьох громадян України, які за грошову винагороду влаштували вибух у місті 25 травня 2021 року. Усі троє – члени «Православного козацтва». Наразі ж священнослужитель продовжує займатися протиправною діяльністю — незаконним переправленням через кордон осіб призовного віку (ст. 332 Кримінального кодексу України — Ред.), і знову намагається уникнути правосуддя корупційним шляхом», — розповіло джерело.