Священик УПЦ МП просив Луцьку міську раду не забороняти їх: Депутати не прислухались

01.12.2022, 12:46
Держава
Священик УПЦ МП просив Луцьку міську раду не забороняти їх: Депутати не прислухались - фото 1
30 листопада Луцька міська рада підтримала звернення до вищих органів влади щодо заборони УПЦ (МП) в Україні. Останнім поштовхом до такого рішення стали так би мовити цікаві знахідки українських правоохоронних органів у церквах та монастирях Української Православної Церкви МП.

Щоб зупинити прийняття рішення про заборону УПЦ МП, сесію відвідав вікарій Волинської єпархії Афанасій, який просив не забороняти їх, повідомляє Конкурент.

Луцькі депутати таки ухвалили звернення до центральних органів влади щодо заборони діяльності УПЦ МП. Адже «московський патріархат» працює всупереч національним інтересам.

Відповідне звернення прийняли під час 37-ї сесії Луцької міської ради у вівторок, 30 листопада.

У тексті звернення йдеться, що діяльність УПЦ МП носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Будучи структурним підрозділом Російської православної церкви, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідаючи всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні.

Крім того, у зверненні зауважили, що росія цинічно використовує УПЦ МП, її священнослужителів і вірян (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «руского міра».

Депутат міськради від «Громадянського руху «Свідомі» Андрій Лучик зазначив, що фракція руху підтримує таке звернення і додав, що релігія під час війни – це теж зброя.

Низку пропозицій надала депутатка Луцька міська рада Алла Доманська.

Депутати звернулись до:

  • Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України – прийняти Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні; ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності; здійснити повернення українському народу таких українських релігійних святинь, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра та Свято-Успенська Почаївська лавра.
  • Начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка – негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;
  • Вірян УПЦ МП на Волині – відкинути непорозуміння та сумніви, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть вірянам нашої країни змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

«Навіть попри те, що Церква відділена від держави, у нас є свобода віросповідання, але зараз релігія – це зброя, у війні, яка точиться за мізки людей. Щодо «Московського Патріархату» є сумніви, чи грає він на стороні України. Знаю, що навіть найпалкіші прихильники УПЦ МП після того, як у Лаврі прославляли «рускій мір», після кадрів зі священиком та «мальчіком в трусіках», вжахнулися і теж поступово змінюють свою думку. Тому ми вважаємо, що таке звернення є правильним», – звернувся депутат.