Священик УПЦ МП, який разом з росіянами втік з Берислава, "знайшовся" у Скадовську

Священик УПЦ МП, який разом з росіянами втік з Берислава, "знайшовся" у Скадовську - фото 1
В тимчасово окупованому Скадовську на лівобережній Херсонщині знайшовся священик-втікач УПЦ МП – настоятель знаменитого дерев’яного Свято-Введенського храму Берислава, протоєрей Олександр Михайленко.

Про це стало відомо з публікацій на російських окупаційних телеграм-каналах, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Він з перших днів окупації співпрацював з загарбниками, пограбував церкву і втік перед звільненням правобережної частини Херсонської області.

Настоятель бериславського Свято-Введенського храму Олександр Михайленко разом із гауляйтером Берислава Андрієм Костюком днями привітав мешканців окупованої частини Херсонщини з «Пасхой Христовой». Також він провів Службу в одній із церков Скадовська. В сюжеті про цю службу законну українську владу названо «сатаністами і розкольниками».

За словами мешканців Берислава, настоятель Свято-Введенського храму Олександр Михайленко втік з окупантами перед звільненням міста 11 листопада 2022 року. З собою він прихопив стародавню ікону, котра, як вважається, припливла сюди разом із храмом у 1782 році. Цю дерев’яну козацьку церкву збудували на Полтавщині в 1725 році, а згодом переправили по Дніпру до Берислава. Останні три десятиліття вона належала до УПЦ МП.

«Олександр Михайленко під час окупації Берислава особисто приймав у себе російських загарбників, читав молитви за здоров’я Патріарха Російської Православної Церкви Кіріла Ґундяєва, який благословляв своїх військових на війну і на вбивства та ґвалтування українців. Також Михайленко казав про те, який «чудовий русскій мір», – розповіли ЦЖР мешканці Берислава.

Як повідомляв ЦЖР, в Туапсинському районі російського Краснодарського краю знайшовся біглий священик УПЦ МП – клірик та протоєрей каховського Свято-Покровського кафедрального собору Павло Чергинець. Разом із ним до Росії виїхали півчі храмів з Каховки і Херсона.