Священик УПЦ МП, якого прогнали за привітання Путіна, з'явився в селі та крадькома провів Богослужіння

Священик УПЦ МП, якого прогнали за привітання Путіна, з'явився в селі та крадькома провів Богослужіння - фото 1
4-го жовтня у храмі села Галинівка Оваднівської ОТГ Богослужіння здійснив священик Олексій Шаран, який «прославився» тим, що привітав Путіна у Фейсбуці. Мешканці села, які є прихильниками ПЦУ, обурилися таким візитом Шарана в храм.

Про це повідомляє видання Буг.

Опісля Богослужіння спеціально створена комісія планує провести у храмі інвентаризацію, тобто опис майна і матеріальних цінностей.

Нагадаємо, після того, як про привітання Шараном Путіна дізналися мешканці Галинівки, 9-го серпня були ініційовані збори громади, на яких проголосували за перехід до ПЦУ.

Цього ж дня Володимир-Волинська єпархія УПЦ МП направила в село іншого священика Юрія.

З того часу про отця Шарана в селі не чули, не знали навіть, де він є. Припускають, що ховався від народного гніву. Проте 4-го жовтня він раптом завітав до храму і навіть здійснив там Богослужіння. Ця “витівка” мешканцям Галинівки, які є прихильниками ПЦУ, не сподобалася.

Під храмом зібралися люди, частина із них стояли на вулиці, дотримуючись, таким чином, карантинних вимог. Приїхали і правохооронці. Проте отець Шаран вів Богослужіння в храмі дуже довго. Також у храмі бачили отця Юрія, якого “поставили” замість Шарана раніше.

22-го вересня відбулися установчі збори нової парафіяльної ради. Головою нової ради обрали Ярослава Тимчишина.

Він і розповів, що після візиту колишнього настоятеля планують провести в храмі інвентаризацію, щоб передати майно і матеріальні цінності новій парафіяльній раді. Проте наразі цього зробити не можуть, адже їх не пускають до вівтаря храму.

“Намагаємось проводити інвентаризацію майна, священик (отець Олексій Шаран, – ред.) перешкоджає, відштовхував адвоката, який допомагав нам юридично правильно все провести. Також священик каже, що ці збори не є правомірними, оскільки збори повинен збирати особисто він як настоятель храму, хоча статут, який зараз діє в храмі, передбачає і скликання зборів ініціативною групою, яка зареєструвалась і має таке відповідне право”, – розповідає Тимчишин.

Журналісти інтернет-видання БУГ спробували зв’язатися із пресслужбою Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП, але там відповісти вони наразі не в силі. Офіційний коментар про візит Шарана в храм протоєрей Володимир Мацур обіцяв надати згодом. Також зазначив, що Шаран тимчасово відсторонений від здійснення Богослужінь.