Священикам Моспатріархату заборонять будь-яку сценічну діяльність і участь у вокальних шоу

Священикам Моспатріархату заборонять будь-яку сценічну діяльність і участь у вокальних шоу - фото 1
У Російській Православній Церкві підготували документ, присвячений практиці паралельним працям священнослужителів на нецерковної роботі.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

На цьому тижні в Москві пройшов пленум Міжсоборної присутності - дорадчого органу РПЦ, учасники якого серед інших прийняли документ "Про світську трудову діяльність священнослужителів". Тепер він буде направлений на суд Архиєрейського Собору, запланованого на середину листопада.

Зокрема, древніми канонами вказується, що священик не може бути правителем, мирським державним начальником, не може нести військову службу.

"Мова не про капеланів, а саме про тих, хто бере участь в бойових діях зі зброєю в руках", - пояснив член редакційної ради Міжсоборної присутності священик Георгій Максимов.

Члени Міжсоборної присутності вказали, що професійні заняття спортом теж не годяться для священика.

"Але я підкреслю, що мова йде саме про професійне заняття спортом. Тут від спортсмена передбачається повна віддача, і не вийде це поєднувати зі священичим служінням, яке також має означати повну віддачу. Він повинен або одному, або іншому себе віддавати ", - сказав отець Георгій.

При цьому документ не забороняє священикам підробляти водіями. "В цілому, звичайно, є певний ризик, але, як ми знаємо, багато водіїв все життя водять і ніколи нікого не збивають", - уточнив співрозмовник агентства.

Також священикам пропонується заборонити будь-яку сценічну діяльність, в тому числі не вітається участь у вокальних шоу. Мається на увазі, що священики не підробляють офіціантами і барменами, не працюють в гральних закладах. Священикові не забороняється бути лікарем, але він не може здійснювати аборти і практикувати евтаназію.

Автори документа вказали прийнятність для священика різноманітної інтелектуальної і творчої діяльності. Так, священнослужитель може бути педагогом, репетитором, консультантом, перекладачем і художником. Крім того, можна продавати вироби власного виробництва, в тому числі сільські священики зможуть торгувати надлишками свого врожаю.