Священник, який іде в ногу з часом

08.04.2021, 14:50
Священник, який іде в ногу з часом - фото 1
Священник, який диригує та робить музичний супровід церковному хору через смартфон, бо переконаний — церва має іти в ногу з часом. Отець Йосип Скоробагатий є адміністратором храму Архистратига Михаїла в селі Забужжя коло Сокаля у Львівській області. Вже 10 років як служить на цій парафії. І відтоді почав займатися відбудовою населеного пункту.

Ідея Молодіжного простору з'явилася в отця відтоді, як перші катехитичні класи проводив просто у приміщенні бібліотеки, бо приміщення для зустрічей з громадою банально не було. Відтак згодом знайшли вільну залу, але вона була у жахливому стані. Це було радянське приміщення у Народному домі. І тоді духівник неодноразово на пропозицію відновити приміщення чув: "Отче, це нереально, треба шалені гроші, щоб це все зробити".

Але завдяки зверненням громади у громадські організації, зокрема, Львівську освітню фундацію, мрію таки вдалося реалізувати. Отримали кошти, громада освоїла будівельну справу, самі штукатурили та клеїли шпалери. Зимою – не було опалення, зараз зробили камін і стало зручніше. І нарешті молодіжний центр таки вдалося відкрити. Тепер у Родинному хабі проводять зустрічі не лише молодь, але і дорослі.

Також на території парафії функціонує свічкова майстерня. Гроші від заробітку використовують для облаштування молодіжного центру. Основна аудиторія — підлітки, бо молодь від'їжджає до більших міст. А основний акцент зараз – на батьків, активних парафіян, дітей та підлітків. Також запустив о. Йосип на парафії і міні-швейний цех та молодіжний церковний хор, де сам проводить репетиції.

Як каже о. Йосип Скоробагатий: "Головне, що ти проводиш час з тими людьми, до яких ти посланий, щоб їм служити і нести своє служіння. І так само ти своїм служінням, своєю якоюсь присутністю серед них показуєш цю дорогу до Бога".

Вікторія Хома