Священнослужителі останнього у Франківську храму УПЦ МП зібрали підписи проти переходу до ПЦУ

27.06.2022, 09:27
Держава
Священнослужителі останнього у Франківську храму УПЦ МП зібрали підписи проти переходу до ПЦУ - фото 1
В Івано-Франківську 26 червня священики собору Різдва Христового УПЦ МП провели парафіяльні збори. На них закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського Патріархату на чолі з Митрополитом Онуфрієм.

Про це повідомляє Суспільне.

Сталося це після оприлюднення міським головою Русланом Марцінківим 25 червня документа про перехід храму Різдва Христового у підпорядкування Православній Церкві України.

Збори відбулися після ранньої та пізньої Божественних Літургій, щоб усі парафіяни змогли проголосувати.

Як йдеться у повідомленні єпархіального сайту, за результатами голосування віряни одноголосно засвідчили вірність УПЦ МП. Жоден представник спільноти не висловився за перехід в іншу конфесію.

Загалом попи зібрали 496 підписів парафіян у протоколі зборів, який надішлють в Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.

Один з отців під час виступу на зборах сказав, що духовенство УПЦ Московського Патріархату постійно проводить діалог: "Ми йдемо на різні поступки, ми йдемо на з'єднання, ми йдемо на діалог, ми говоримо з ними. І ми будемо спілкуватися до тих пір, поки вони не стануть на своє місце, самі не прийдуть та не будуть тут молитися у нашій церкві".

Також він повідомив, що церкву Різдва Христового не віддадуть і судитимуться.
4 квітня в онлайн-зверненні міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківську релігійна спільнота УПЦ Московського Патріархату хоче перейти до Православної Церкви України. Натомість релігійна спільнота спростувала таку заяву.

Також міський голова нагадав, що у Верховній Раді України зареєстрували законопроект про заборону УПЦ Московського Патріархату в Україні.

Священнослужителі останнього у Франківську храму УПЦ МП зібрали підписи проти переходу до ПЦУ - фото 95596

 

13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій XXII сесії звернулися до Президента України та голови Верховної Ради з вимогою припинити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату в Україні.

12 травня Руслан Марцінків повідомив, що громада церкви подала документи до обласної військової адміністрації щодо переходу до Православної Церкви України. Однак священики проти цього.

24 червня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, храм Різдва Христового УПЦ МП, що на вул. Довженка, перейшов до Православної Церкви України. Він зазначив, що ще 17 травня голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук підписала рішення про перехід церкви Різдва Христового до ПЦУ.