Священнослужителі ПЦУ провели молебень в останньому храмі УПЦ МП в Івано-Франківську

28 березня, 18:26
Суспільство
Священнослужителі ПЦУ провели молебень в останньому храмі УПЦ МП в Івано-Франківську - фото 1
Сьогодні, 28 березня, в Івано-Франківську у церкві Різдва Христового на вул. Довженка священнослужителі ПЦУ провели молебень за перемогу України. Це був останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського Патріархату.

Про це у себе на Фейсбуці написав міський голова Франківська Руслан Марцінків.

"На сьогодні цей храм є власністю громади Православної Церкви України. Громада офіційно зареєстрована і має право власності на ці приміщення. Раніше певні люди пробували захопити цей храм, але тепер всі правові документи дають право на служіння тут Православній Церкві України", - зазначив Марцінків.

За його словами, священнослужителі ПЦУ не одразу потрапили до храму. На вході стояли люди та нікого не впускали до середини, у церкві розпилили газ. А напередодні невідомі заварили ворота до храму.

"Помітно, що поменшало ікон. Тому від імені нашої громади подарував ікону Божої Матері Станиславівської, яка є символом сьогоднішньої перемоги. Нехай вона оберігає наше місто, цей храм та цілу Україну. Ми довго йшли до цієї події та показали сьогодні гарний приклад для всієї країни. Ми перші повністю очистилися від Московського Патріархату", - підкреслив мер.

Трохи в іншому світлі описують цю подію представники УПЦ МП.

Перехід храму до іншої конфесії вони називають "захопленням". Кажуть, що їхні вірні цього дня мирно молились на території собору, потім з'явились "радикали" і стали кричати «Геть московського попа!». Завершилося усе тим, що прибічників Московського Патріархату відтіснили від храму і при тому зірвали з владики Никити скуфію (головний убір).