«Свята правда»: на радіо запустили подкаст про соціальне служіння на парафіях

о. Іван Рибко - фото 1
о. Іван Рибко
Програма «Лідерство і служіння» Української освітньої платформи спільно з «Радіо Сковорода» запустили недільний подкаст добрих змін «Свята правда». У ньому священники розповідають про те, як можна змінювати реальність, у якій живе парафія, запускати соціальні підприємства, а ще гуртувати довкола однієї мети спільноту.

Як розповіли в УОП, священники часто стають рушіями добрих змін на своїх парафіях. Їхнє життя ― не лише Літургії та молитви, але й постійне служіння тим, хто цього потребує. Кожна парафія має свої проблеми й виклики, на які доводиться реагувати. Подкасти мають за мету руйнувати стереотипи, які народжуються довкола життя парохів і їхньої діяльності.

«Ми хочемо показати Церкву, яка служить суспільству, розуміє сучасну мову та долає стереотипи. Для нас це важливий крок – спробувати допустити мирян за лаштунки звичайного життя священника. Так, начебто, дати можливість допитливим слухачам зазирнути в Захристію», ― сказала керівниця комунікаційного відділу програми «Лідерство і служіння» УОП Марія Тищенко.

Першим героєм подкасту «Свята правда» став о. Іван Рибко з Нового Роздолу на Львівщині. За досить короткий час ― трохи більше, ніж рік ― йому вдалося згуртувати парафіян, створити соціальне підприємство «Добрий вареник» і запустити ще кілька ініціатив, які допомагають сім`ям у складних життєвих обставинах.

Соціальне підприємство «Добрий вареник» - фото 83076
Соціальне підприємство «Добрий вареник»

 

У Новому Роздолі волонтери ліплять вареники та пельмені, які потім продаються у кількох магазинах міста. Також о. Іван встановив кавовий апарат в одному з торгових центрів ― це проєкт «Кава зі смаком добра». Усі кошти з продажу вареників, пельменів і кави парафія спрямовує на допомогу для майже 60-ти сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Окрім того, священник спільно з командою встановили соціальні контейнери, куди небайдужі містяни приносять одяг для тих, хто в потребі. А дружина отця Марія має ідею створити християнський дитячий садочок.

Детальніше про те, як усі ці та багато інших проєктів вдається робити одночасно, яку роль у цьому відіграє сім`я та що надихає людей на зміни можете почути у подкасті. Вони виходитимуть на «Радіо Сковорода» що два тижні у неділю.