#Святі_ і_круті: стартував новий проєкт про ставлення Церкви до домашнього насильства

Шлях до страти св. Варвари - фото 1
Шлях до страти св. Варвари
Джерело фото: З відкритих джерел
17 грудня, у день вшанування Варвари Великомучениці, ГО “Eleos-Ukraine” разом з Синодальним управління соціального служіння ПЦУ за інформаційної підтримки РІСУ розпочинає цикл історій #Святі_ і_круті – про жінок, які є важливими для християнства і які свого часу пережили домашнє чи інше насильство. Про сильних жінок, яким довелося багато що перейти, але які не зрадили собі.

Проєкт здійснюється у циклі публікацій у блозі о. Сергія Дмитрієва на порталі РІСУ. І перша стаття присвячена саме святій Варварі — дівчині, яка роками потерпала від домашнього насильства і загинула від рук власного батька.

“Цими історіями ми хочемо нагадати, що Церква, і ПЦУ зокрема, засуджує будь-які прояви насильства й готова допомагати жінкам, що його переживають. А також наголосити, що домашнє насильство – не норма і ніколи нею не було: ні в ІІІ столітті, ні в Х, ані в ХХІ столітті. Насильство завжди залишається насильством”, — наголошує протоєрей ПЦУ Сергій Дмитрієв, військовий капелан, глава правління ГО Eleos-Ukraine, який є автором ідеї. А реалізує її разом з журналісткою Марією Семенченко, яка є авторкою текстів.

“Історія Варвари Великомучениці, яку ми публікуємо першою, є яскравим прикладом домашнього, від якого століттями потерпають жінки. Змінюється час, культура, побут, мода, традиції. Але незмінними залишаються потреба в повазі й безпеці та дотриманні прав людини”, — розповідають в ГО “Eleos-Ukraine”.

Статті, за задумом авторів, будуть публікуватися одна на тиждень або два.