Святіший Престол заявив про дискримінацію християн у Європі

10 жовтня, 10:33
Суспільство
Святіший Престол заявив про дискримінацію християн у Європі - фото 1
Експерт Постійної місії Святішого Престолу при ОБСЄ та інших міжнародних організаціях у Відні виступив на пленарному засіданні Варшавської конференції з питань людського виміру, присвяченому толерантності та боротьбі з дискримінацією.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Доповідь представника Ватикану Маттіа Ферреро на злободенну тему релігійної нетерпимості була не єдиною і не першою. Зокрема, на одній із попередніх сесій, присвяченій основним свободам, представник місії США говорив про серйозне обмеження свободи віросповідання в Росії, Таджикистані, Туркменістані, Киргизії, Білорусі, Азербайджані, Казахстані, Узбекистані, Туреччині, Сербії та Грузії і водночас похвалив зусилля Швеції, Данії та Нідерландів щодо забезпечення основних свобод.

Експерт Постійної місії Святішого Престолу заявив про нетерпимість та дискримінацію, продиктовані антисемітизмом та упередженням проти мусульман, християн та послідовників інших релігій, які мають місце «як на схід, так і на захід від Відня». Доповідач заявив, що згадування цих фактів на порядку денному конференції «є помилковим посланням». «Насильство, засноване на релігії чи вірі, - це загроза соціальній згуртованості, мирному співжиттю та безпеці наших суспільств, - заявив Ферреро, - і зрештою це несе з собою ризик руйнування основ демократичних цінностей та принципів».

Святіший Престол особливо стривожений зростанням нападів на синагоги, мечеті, церкви, інші місця культу, і навіть цвинтарі, причому значною мірою ці акти продиктовані антисемітизмом і антирелігійним упередженням.

Делегація Святійшого Престолу наголосила також на необхідності приділяти більше уваги дискримінації щодо християн, у тому числі зростаючій кількості злочинів на ґрунті релігійної ненависті. Він зазначив, цитуючи «Новий антикатолицизм» Дженкінса, що особливим чином «на захід від Відня» дискримінація стосовно християн залишається «останньою припустимою забобоною», і закликав приділити однакову увагу всім формам релігійної нетерпимості, уникаючи парціального підходу.