Свято Хрещення Русі стало приводом для піару на телебаченні УПЦ МП, Новинського і ОПЗЖ, - експертка

07 серпня, 15:16
Суспільство
Свято Хрещення Русі стало приводом для піару на телебаченні УПЦ МП, Новинського і ОПЗЖ, - експертка - фото 1
Свято Хрещення Русі стало приводом для активізації піару Православної Церкви Московського Патріархату на українському телебаченні. На каналах, близьких до «Опозиційної платформи – За життя», її піарили політики Юрій Бойко і Ренат Кузьмін, а на ICTV та «Україні», де переважно ігнорують політиків від ОПЗЖ, засвітився диякон УПЦ МП і народний депутат Вадим Новинський.

Про це йдеться в моніторингу щоденних теленовин за 26—31 липня 2021 року, який для Detector.media провела Марина Довженко.

Найпозитивніше висвітлювали хресну ходу, організовану 27 липня проросійською церквою, на Першому незалежному та «Інтері». На цих каналах разом із представниками Церкви піарили політиків з «Опозиційної платформи — За життя» Юрія Бойка і Рената Кузьміна, які повторювали свої вже традиційні коментарі про молитви за мир і стабільність в Україні. А на ICTV та «Україні виступав диякон УПЦ МП і народний депутат Вадим Новинський, близький до середовища Ріната Ахметова.

У репортажах з ходи 27 липня на ICTV та «UA: Першому» відзначали, що люди у натовпі були без масок. На Cуспільному дали й коментарі учасниць ходи: «Маска нас не спасе. Тільки Господь Бог!» На «Україні» кореспонденти, цитуючи учасників ходи, пояснили, що маски люди мали, але, мовляв, знімали через спеку. А на «Інтері» зауважили, ніби Церква попіклувалися про безпеку: «Дорогою можна безкоштовно випити води, взяти медичну маску та перепочити у спеціальних наметах».

28 липня вийшло звернення Володимира Зеленського з привітаннями з нагоди Дня хрещення Русі. СТБ та «1+1» процитували з нього тези про порушення норм безпеки під час ходи Московського Патріархату. А на «Інтері» передали привітання, але не згадали про порушення. На Суспільному, «1+1», СТБ та 5 каналі також повідомляли у новинах, що Православна Церква України відмовилася від масштабних святкувань із міркувань безпеки в умовах пандемії коронавірусної хвороби. На ICTV, розповідаючи про заходи обох Церков, згадували про нехтування безпекою.