Терорист Гіркін порадив лаврським священнослужителям УПЦ МП переходити на католицизм

Терорист Гіркін порадив лаврським священнослужителям УПЦ МП переходити на католицизм - фото 1
Росія, найімовірніше, готує провокації, в тому числі інформаційні атаки, у зв'язку з видворенням їхньої церкви з Києво-Печерської лаври, вважає Інститут вивчення війни (ISW).

Про це повідомляє УНІАН.

Напередодні за долю Московського Патріархату, який безуспішно намагається відокремити себе від РПЦ, заступився терорист Ігор Гіркін (Стрєлков).

Гіркін і ще один бойовик Олександр Ходаковський використали цю ситуацію, щоб звинуватити Україну у нібито релігійних гоніннях. За їхніми словами, українська влада намагається нібито "нацькувати росіян по обидва боки "штучного кордону".

ІПСО росіян спрямована на делегітимацію української держави, зазначає Інститут вивчення війни.

Разом з тим вже 15 березня Гіркін у відповідь на звернення до Зеленського митрополита Павла та інших осіб Московського Патріархату з проханням не видворяти їх з лаври, заявив, що краще б попи тоді вже йшли "у католики".

"Пізно схаменулися, типу святі отці і браття! Раніше треба було, раніше! Не туди подалися, бідні, треба було відразу в уніати (а краще - у католики), або - куди гірше - у розкольники. А ви всі сподівалися, що "як-небудь пронесе" - і невинність збережемо, і прибуткова лавра у нас залишиться", - написав терорист.

З 29 березня УПЦ МП має звільнити всі приміщення Києво-Печерської лаври. Адміністрація заповідника розірвала контракт з Московським Патріархатом після знайдених комісією порушень договору.

Згідно з договорами, УПЦ МП могла вільно і безоплатно користуватися приміщеннями лаври, матеріальними цінностями і культовими спорудами.