Торжество греко-католицької громади Харкова

28.11.2001, 15:48
Рішеннями Харківської міської та обласної адміністрацій підтверджено законність передання греко-католицькій громаді Харкова території під будівництво храму.

Рішеннями Харківської міської та обласної адміністрацій підтверджено законність передання греко-католицькій громаді Харкова території під будівництво храму.

РІСУ неодноразово повідомляла про протистояння, яке виникло у Харкові. Проти передання харківським греко-католикам земельної ділянки виступив митрополит Харківський Української Православної Церкви (Московського патріархату) Никодим, підтримане ним керівництво Інституту охорони здоров’я, територія якого прилягає до цієї ділянки, деякі політичні сили лівого спектру.

Зі слів о. Миколи Семеновича, пароха греко-католицької громади м. Харкова, перешкоди чинила й обласна влада, зацікавлена у співпраці з УПЦ і митрополитом Никодимом. Пропонувалися інші ділянки, цілком не придатні для побудови храму або такі, які завідома є “конфліктними”.

На боці греко-католицької громади стало чимало депутати Верховної Ради, Харківська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви, інтелігенція, десятки мирянських та правозахисних організацій. Про конфлікт повідомляли українські та іноземні мас-медіа.

Врешті-решт, 8 листопада відбулась особиста зустріч о. Миколи із заступником Харківського міського голови В. Кійком, в ході якої були обговорені всі порушені питання. Після чого з’являється лист від 13 листопада на ім’я парафіяльної громади за підписом В. Кійка .

У ньому йдеться про те, що харківське міське керівництво постійно здійснює контроль за дотриманням права громадян на свободу совісті та віровизнання. Для цього “створюються необхідні умови для проведення релігійних відправ, передачі громадам культових споруд та відведення земельних ділянок під будівництво нових культових споруд”.

Що стосується рішення Харківського міськвиконкому 1999 року про передання греко-католицькій громаді ділянки, то саме міськвиконком ніколи не ставив питання про його скасування. Навпаки, найголовнішим вважається дотримання конституційних прав громадян і створення рівних можливостей для задоволення духовних потреб. Тому не мали б виникати якісь перешкоди у будівництві храму.

16 листопада на ім’я о. Миколи надійшов лист від заступника голови облдержадміністрації В. Шумілкіна, в якому повідомляється, що обласна влада звернулась до міського голови Харкова М. Пилипчука з вимогою забезпечити виконання рішення міськвиконкому з 1999 р.

Отже, харківській греко-католицькій громаді св. Миколая Чудотворця вдалось відстояти свою позицію. Як повідомив РІСУ о. Микола Семенович, проти далі виступають деякі політичні сили, але їх активність може пояснюватися наближенням виборів до Верховної Ради. “Ми впевнені, що все буде добре!” – наголошує о. Микола.