• Головна
  • Новини
  • Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі: єпископи закликають до молитви, громадські активісти - до відставки Садового...

Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі: єпископи закликають до молитви, громадські активісти - до відставки Садового

01.06.2016, 11:28
Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі: єпископи закликають до молитви, громадські активісти - до відставки Садового - фото 1
У Львові 1 червня оголошено жалобу за рятувальниками, які загинули на полігоні твердих побутових відходів 30 травня. Загиблими є 27-річний Богдан Юнко, 29-річний Юрій Рудий, 32-річний Андрій Вненкевич.

A8ECFB74-7jpg.jpg-fff.jpgУ Львові 1 червня оголошено жалобу за рятувальниками, які загинули на полігоні твердих побутових відходів 30 травня. Загиблими є 27-річний Богдан Юнко, 29-річний Юрій Рудий, 32-річний Андрій Вненкевич.

За повідомленням Радіо Свобода, під завалами сміття тривають пошуки ще однієї людини, це може бути працівник комунального підприємства «Збиранка».

Учора, 31 травня, у Львівській міській раді відбулася зустріч єпископів різних конфесій із міським головою та керівниками ЛМР. Владики закликали усіх небайдужих до молитви за осіб, які опинилися під завалами на Грибовицькому сміттєзвалищі внаслідок обвалу сміття після пожежі.

Від духовенства у зустрічі взяли участь: Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, владика Димитрій, Митрополит Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, владика Філарет, єпископ Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів, єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської, о. Юзеф Павлічек, генеральний вікарій Львівської Архидієцезії РКЦ, о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, о. Олег Древняк, міський благочинний Львівської єпархії УАПЦ, о. Тадеус Геворгян, настоятель Вірменської Апостольської Церкви.

Міський голова Львова Андрій Садовий проінформував владик про ситуацію, що склалась на Грибовицькому сміттєзвалищі, а також про заходи щодо ліквідації зсуву.

"Під час сьогоднішньої зустрічі владик ми зазначали про потребу консолідуватися сьогодні як одна громада і бути солідарними з тими, хто перебуває у пошуку рідних. Цей передзвін має нагадати, що ми молимося за тих, хто пропав безвісти і їх родини. Важливо, щоб ситуація не нагніталася, а вирішилася у доброму ключі. ", - цитує слова Садового прес-служба ЛМР.

Як відомо, 28 травня на міському сміттєзвалищі розпочалася пожежа і, за припущенням екологічної інспекції, був здійснений підпал. Зранку 30 травня рятувальникам вдалося ліквідувати вогонь, і в момент, коли вони збирали своє обладнання, стався зсув сміття і під його завалами опинилися троє пожежників і працівники комунальної служби.

Порушено кримінальне провадження, слідство встановлює причини загибелі людей. Екологи та активісти стверджують, що у ситуації із Грибовицьким сміттєзвалищем винні всі представники влади.

31 травня депутати Львівської міськради скликали позачергову сесію, на яку мер Андрій Садовий та його депутати з фракції «Самопоміч» не прийшли. Обранці ухвалили рішення про виділення понад 14 мільйонів гривень для комунального підприємства «Збиранка», тобто для робіт на сміттєзвалищі. А ось за недовіру міському голові проголосувала меншість депутатів, і рішення не пройшло.

Міського голову Андрія Садового громадські активісти і колеги-депутати звинувачують у тому, що впродовж останніх років 43 інвестори пропонували вкласти гроші у будівництво сміттєпереробного заводу і рекультивацію побутових відходів. Андрій Садовий заперечив цю інформацію.

«Ні однієї пропозиції по рекультивації полігону твердих відходів ми не отримали. Це не бізнес, це збитки. По оцінці, це близько 600 мільйонів гривень, і ми самостійно не можемо це зробити. Ні однієї пропозиції щодо вирішення питання гудронних озер я не отримав. Ми отримали безліч ідей щодо розташування нового полігону, але жодна ділянка, яка пропонувалась, не була реалізована через політичний тиск», – наголосив Андрій Садовий.

Водночас депутат з фракції «Укроп» Ігор Телішевський заперечує слова мера і демонструє документи міської ради за підписом голови. «Тут говориться, що до Львівської міськради звернулись 43 компанії, ось перелік. Мер має нести відповідальність, але не прийшов на сесію, не готовий вийти до виборця і має страх сказати правду», – зауважив депутат.

Серед інвесторів було чимало недобросовісних, каже еколог Дмитро Скрильніков. Ситуацію він називає екологічним лихом. Адже дим від пожежі був дуже токсичним і ним дихали як мешканці довколишніх сіл, так і львів’яни.

«На сьогодні потрібно ліквідувати пожежі і задимлення на полігоні, забезпечити безпеку рятувальників і мешканців, шукати способи рекультивації сміття, бо звідти його ніхто не вивозитиме, потрібно будувати сучасні сортувальні станції», – каже Дмитро Скрильніков.

Екологічною катастрофою називає ситуацію і еколог Дзвінка Мамчур-Калинець. «Перша бомба вибухнула, коли прорвало дамбу, тепер, коли загинули люди, але це ще й міна сповільненої дії, бо селяни там вирощують городину і везуть її у Львів, тут отруюються люди. Є проблема, куди сьогодні вивозити сміття. Маємо літо, спеку, нема у помешканнях гарячої води, а тепер ще у потопатимемо у смітті. Це Львів сьогодні», – говорить еколог.

Очевидно, що дискусії у сесійній залі чи у владних коридорах і звинувачення один одного аж ніяк не вирішують головного питання: що далі буде з міським сміттєзвалищем і чи не потоне Львів у смітті, адже селяни обіцяють не пропустити у Грибовичі жодної машини зі сміттям, пише Радіо Свобода.