Три релігійні громади Київщини переходять до ПЦУ

Три релігійні громади Київщини переходять до ПЦУ - фото 1
Розпорядженням від 20 квітня ухвалений перехід трьох релігійних громад Київщини з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України.

Про це йдеться на сайті обласної військової адміністрації Київщини.

«Роками питання переходу релігійних організацій до лона Православної Церкви України штучно гальмувалося. Ставлю крапку на цьому. Ми повинні відновити свою віру та свою українську Церкву. Це битва за свідомість українців. Якщо є законні підстави та бажання релігійної громади про перехід – ми будемо це робити. Обласна військова адміністрація діє виключно в законодавчому полі в інтересах своїх жителів та Української держави», – заявив очільник обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.

Зазначається, що триває підготовка розпорядження про реєстрацію ще трьох релігійних громад Київської області в новій редакції (зміна підлеглості) яке планується бути підписано до Великодня.

При переході від УПЦ Московського Патріархату до ПЦУ релігійна громада громада має зареєструвати новий статут. Для реєстрації вона подає заяву та статут (положення) на реєстрацію до обласної чи Київської міської державних адміністрацій.

Існує порядок прийняття до Православної Церкви України: архиєреї, духовенство, монастирі та релігійні громади, які виявлять бажання увійти в канонічне єднання з Православною Церквою України, в разі ухвалення відповідного рішення зберігатимуть свою структуру як єпархії ПЦУ. Духовенство, монастирі та громади, які з певних причин не можуть увійти до складу місцевої єпархії ПЦУ, після їх письмового звернення можуть бути прийняті, як виняток, безпосередньо під омофор предстоятеля ПЦУ як ставропігійні парафії (монастирі).