Трьох іспанських священиків-капуцинів, мучеників за віру, проголошено блаженними

08.11.2021, 10:10
Католики
Трьох іспанських священиків-капуцинів, мучеників за віру, проголошено блаженними - фото 1
В іспанському місті Манресі проголошено блаженними трьох священиків-капуцинів – мучеників за віру в перші дні громадянської війни 1936-39 років. Йдеться про Бенета де Санта-Колома-де-Ґраменет, Доменека де Сан-Пере-де-Ріудебільє та Жозепа Оріоль де Барселона з чернечого Ордену Братів Менших Капуцинів. Усі вони зазнали переслідування за віру.

Чин беатифікації відбувся у суботу, 6 листопада 2021 року, в місті Манресі, що розташоване неподалік Барселони, в іспанській автономній області Каталонія. Саме в Манресі вони зазнали мученицької смерті 1936 року. Про це інформує Радіо Ватикану.

Беатифікаційну Святу Месу очолював представник Папи Франциска кардинал Марчелло Семераро, Префект Конгрегації у справах визнання святих. За розпорядженням Папи Бенедикта XVI, у Ватикані проводяться тільки канонізації, тобто проголошення святими, а беатифікації відбуваються в дієцезіях та єпархіях нових блаженних, щоб наблизити їхнє свідчення до місцевих Церков.

Урочистості були призначені ще на 14 листопада минулого року, але через ситуацію, пов’язану з пандемією, як і всі інші беатифікації, були перенесені на осінь цього року.

Місцевий єпископ Роман Касанова наголосив, що дієцезія вперше стала місцем беатифікації нових блаженних, які дали свідчення вірності Христові.

Блаженний Бенет де Санта-Колома-де-Ґраменет

Фра Бенет, мирське ім’я якого Йозеп Доменек-і-Бонет, народився де Санта-Колома-де-Ґраменет 6 вересня 1892 року в скромній і глибоко католицькій сім’ї. Був висвячений на священика 1907 року, але, вирішивши стати ченцем, через рік вступив до Ордену Братів Менших Капуцинів, прийнявши ім’я Бенет (Бенедикт). Коли влітку 1936 року в Іспанії вибухнула громадянська війна, життя ченців опинилося в смертельній небезпеці. 22 липня 1936 року республіканські ополченці пограбували, знищили й спалили історичний монастир отців-капуцинів у Манресі, а ченці були змушені переховуватись та шукати притулок у родини й друзів. Але за схожих обставин і в різні дати отців-капуцинів затримали, катували та вбили без жодного суду. Одним із них був Фра Бенет, якого заарештували 6 серпня 1936 року. Над ним жорстоко знущались, надаремно примушуючи богохулити та відректись віри, а наступного дня вбили. Перед смертю він простив своїм мучителям.

Блаженний Доменек де Сан-Пере-де-Ріудебільє

Фра Доменек, мирське ім’я якого було Жоан Ромеу-і-Канаделл народився в Сан-Пере-де-Ріудебільє 11 грудня 1882 року в селянській сім’ї. 1907 року був висвячений на священика. Але його приваблювало чернече життя у францисканському дусі і наступного, 1908 року, він вступив до Ордену Братів Менших Капуцинів, прийнявши чернече ім’я Доменек (Домінік). Після 13 років інтенсивної душпастирської праці, виснажений і хворий, 1930 року він повернувся до Іспанії, але й далі займався душпастирством у трьох монастирях, останній з яких в Манресі, де його застало переслідування. Він був змушений переховуватись та переїжджати з місця на місце. Однак, був заарештований, жорстоко побитий та підданий тортурам. 27 липня 1936 року отця Доменека розстріляли поблизу Мандреси.

Блаженний Жозеп Оріоль де Барселона

Третім серед новопроголошених блаженних є Жозеп Оріоль де Барселона, в миру Жауме Баржау Марті. За порадою брата вступив до духовної семінарії, але відчуваючи покликання йти слідами святого Франциска з Ассісі, 1906 року вступив до Ордену Братів Менших Капуцинів прийнявши чернече ім’я Йозеп (Йосиф). У травні 1915 року прийняв єрейські свячення і присвятився проповідництву, був духовним провідником, викладачем літургіки та церковної історії, займався також історичними дослідженнями, зокрема, в області музики й літургії. Служив у різних монастирях Отців Капуцинів. З початком переслідувань знайшов притулок у будинку, сусідньому з монастирем, де служив Святу Месу, підпільно відвідував хворих та уділяв Святі Таїнства. 24 липня 1936 року він приніс Святе Причастя Сестрам Кларискам і був заарештований. Над ним жорстоко знущались, а він прощав своїм катам і за них молився. Того ж вечора Фра Жозеп був розстріляний.