Created with Sketch.

Туреччина відмовила Католицькій Церкві на своїй території в юридичному статусі

21.01.2011, 10:27

Заступник прем'єр-міністра країни Бюлент Арінк наполягає на обмеженні прав меншин, згаданих в Лозанському мирному договорі.

Незвачаючи на те, що дипломатичні стосунки між Анкарою і Ватиканом існують вже 50 років, турецький уряд відповів відмовою на вимогу Святого Престолу надати юридичний статус Католицькій Церкві в країні. Заступник прем'єр-міністра країни Бюлент Арінк наполягає на обмеженні прав меншин, згаданих в Лозанському мирному договорі, пише Седмица.ru з посиланням на KATHweb.

Бюлент Арінк повідомив в інтерв'ю щоденній англомовній газеті «Today's Zaman», що уряд Туреччини визнає існування католицької церковної структури в країні, але юридичного статусу їй не надає. 

В інтерпретації Анкари Лозанський договір визнає як релігійні меншини лише православних греків і вірмен, а також юдеїв. Католицька, Ассірія (несторіанска) і деякі інші Церкви, протестантські і курдські релігійні громади не мають жодних юридичних прав, а це означає, що їх установи недієздатні.

В той же час Бюлент Арінк підтвердив, що уряд має намір сприяти відновленню діяльності закритої 40 років тому православної семінарії, що знаходилася на острові Халкі. Тепер навчальний заклад розмістять недалеко від Стамбулу.

Читайте також
Україна і світ За прийняттям законопроєкту про допомогу Україні стоїть «сила молитви», — українські католики США
Сьогодні, 16:30
Міжконфесійне Молитовний сніданок в Ужгороді завершився скандалом: українські Церкви проігнорували захід
Сьогодні, 12:02
Культура Предстоятель ПЦУ очолить Богослужіння в Києво-Печерській лаврі
Сьогодні, 11:32
Православні Теолог і волонтер Юрій Чорноморець отримав орден від ПЦУ
Сьогодні, 11:00