У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору

У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору - фото 1
У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору на честь Всіх святих землі Волинської. Освячення відбулося 27 червня.

Про це повідомив у Facebook протоєрей Андрій Сидор.

Службу провів митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Нагадуючи події, які сталися під Берестечком, владика зазначив, що козаки вмирали за свободу.

У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору - фото 74757

 

Владиці співслужили старший декан Луцького району протоієрей Андрій Сидор, декан Берестечківської округи протоієрей Володимир Курчин, настоятель собору протоєрей Миколай Качмар, духовенство Волинської та Рівненської єпархій.

У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору - фото 74756

 

Свято-Троїцький собор — один з найбільших храмів Православної Церкви України, історична пам'ятка місцевого значення у місті Берестечку
У 1910 р. архиєпископ Антоній (Храповицький) освятив місце, на якому розпочалося будівництво святині. Його очолив місцевий священик, згодом настоятель цього храму, отець Іоан Нікольський. На будівництві собору працювали усі жителі міста, та швидко скластися їх бажанню не вдалось, адже у 1914 році розпочалася Перша світова війна, ворожі війська розібрали колони і пілони собору, його східну стіну пошкодив снаряд, тому будівництво призупинили на десятиліття. У 1932 р. Троїцький собор увінчали хрестом. У 30-х роках XX ст. польська влада запропонувала православній українській громаді перекрити дахом ще недобудовані стіни собору. Тому до 1938 р. незавершений собор був перекритий куполом на рівні зведених на той час стін.

У Берестечку освятили нижній храм Свято-Троїцького собору - фото 74758

 

За проектом архітекторів собор мав складатися з трьох частин — підземного храму, основного та верхнього. Однак, через великі труднощі спорудження храму затягнулося, а після Першої світової війни поляки знову заволоділи Берестечком, і польська влада заборонила звести Верхній храм, адже тоді він би перевищував місцевий католицький костел. Було збудовано лише основний та підземний храми.

За радянських часів приміщення храму використовувалося як склад.

Лише у 1991 році, зі здобуттям незалежності Україною у соборі поновилися Богослужіння. Через декілька років розпочалось добудовування храму, а в 2001 році після відвідин міста президентом України Леонідом Кучмою, було виділено 20 мільйонів гривень на реконструкцію собору. Його було накрито, поставлено 3 мідні куполи та 3 позолочені хрести.

Настоятелем собору у 1991-2019 роках був протоієрей Димитрій Петрущак. У 2010 році собор відзначав своє сторіччя. До цієї знаменної дати був надрукований календар.

У соборі регулярно відбуваються Богослужіння. Час від часу в соборі ззовні та всередині тривають локальні ремонтні роботи.